ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72225 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
نکات مهم خرید مبل سفارشی

نکات مهم خرید مبل سفارشی

اگر شما نیز بین خرید مبل سفارشی و خرید مبل آماده مردد هستید یا از قصد آشنایی با مراحل خرید مبل سفارشی را دارید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.
زمان مطالعه: 5 دقیقه

نکات مهم خرید مبل سفارشی

مبلمان لوکس و سفارشیوقتی صحبت از خرید مبل سفارشی می‌شود نمیتوان در مورد مراحل این خرید صحبت نکرد. با گسترش گزینه‌ها و وجود انواع مبلمان در بازار، خرید مبل سفارشی به عنوان یک راه حل مناسب برای داشتن مبلمان دلخواه افراد و بهترین گزینه برای تطبیق با فضای داخلی منزل شناخته می‌شود. اما قبل از اقدام به این نوع خرید، باید به نکات مهمی توجه کرد تا تجربه‌ی بهترین خرید مبل سفارشی را داشت. از این رو ما در این مقاله، به بررسی نکات کلیدی که قبل از خرید مبل سفارشی باید در نظر داشته باشید و همچنین مزایا و معایب خرید مبل سفارشی می‌پردازیم.

مراحل خرید مبل سفارشی

 1. تعیین نیازها و مشخصات:

قبل از هرچیز، مشخص کنید به دنبال چه سبک مبلمانی هستید. ابعاد، شکل و ویژگی‌های خاص آن را مشخص کنید. هنگام مشخص کردن موارد فوق به سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی منزلتان نیز توجه کنید.

 1. انتخاب متریال مناسب:

نوع متریالی که برای مبل استفاده می‌شود، بسیار مهم است. انتخاب  مواد مرغوب باعث افزایش عمر مفید و کیفیت مبل می‌شود. چرم یا پارچه مقاوم، چوب یا فلز با کیفیت از جمله گزینه‌های معمول مورداستفاده در ساخت مبل سفارشی هستند.

 1. توجه به ساختار چهارچوب:

مطمئن شوید که ساختار چهارچوب مبل از مواد مقاوم و مستحکم ساخته شود و با وسایل منزل همخوانی داشته باشد.

 1. تنوع رنگ و طرح:

تنوع رنگ و طرح مبلمان به شما این امکان را می‌دهد که با دقت به جزئیات، مبلمانی را انتخاب کنید که با سلیقه و دکوراسیون فضای شما هماهنگ باشد؛ انتخاب این عناصر به تنوع و زیبایی داخلی منزل شما می‌افزاید.

مبل سفارشی خاص

 1. چیدمان و ابعاد مناسب:

همخوانی مبلمان با چیدمان وسایل منزل بسیار اهمیت دارد و باید قبل از خرید مبل سفارشی به آن‌ها توجه کنید. برای این کار، محل قرارگیری مبلمان را به دقت اندازه‌گیری کنید و از تطابق اندازه و ابعاد مبل با فضای موجود اطمینان حاصل کنید. این مورد به بهینه‌سازی استفاده از فضا کمک می‌کند و از مشکل شلوغی یا خلوت بودن زیاد فضا جلوگیری میکند. همچنین توجه کنید که چیدمان اجزا به نحوی چیدمان شوند که نمایانگر حس راحتی و زیبایی در منزل شما باشند.

 1. پیگیری مراحل تولید:

در صورت امکان، با تولیدکننده یا کارگاه مبل در تماس باشید و اطلاعاتی در مورد مراحل تولید، متریال‌ و نکات فنی کسب کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از کیفیت نهایی مبل اطمینان حاصل کنید.

مزایا و معایب مبل های سفارشی

مبل سفارشی لزوماً به معنای ساخت دست نیست. در عوض، می تواند به معنای ساخته شده به سفارش باشد.اما، مزیت خرید مبل سفارشی چیست و چگونه می‌دانید که این مبل برای خانه و سبک زندگی شما انتخاب مناسبی است؟در حالی که یک مبل سفارشی به طور منحصر به فرد برای مطابقت با زیبایی منزل و شخصی شما طراحی شده است، معایبی نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

مزایای مبل های سفارشی

 • مبل های سفارشی متناسب با نیاز شما طراحی می‌شوند.
 • هنگام سفارش مبل قابلیت تنظیم ارتفاع پایه های مبل مطابق با نیاز شما وجود دارد.
 • کیفیت متریال اغلب مبل های سفارشی براساس هزینه و انتخاب مشتری استفاده می‌شوند.
 • هنگامی که یک مبل سفارشی خریداری می‌کنید، می‌توانید طرح متناسب با سبک، پالت رنگ، نیازهای کاربردی و سلیقه خود را انتخاب کنید.
 • هنگام خرید مبل سفارشی می‌توانید در مورد تمام اجزای مبل از جمله جنس بدنه، روکش و فوم‌ها تصمیم گیری کنید.
 • در مبل‌های سفارشی مدل راحتی و اِل، امکان ساخت و افزودن فضای های اختیاری به منظور قرارگیری وسایل مختلف در مبل وجود دارد.
 • می توانید مبل را به‌گونه ای انتخاب کنید و سفارش دهید که کاملاً متناسب با دکوراسیون داخلی منزلتان باشد.
 • هنگام انتخاب مبل سفارشی نه‌تنها گزینه‌های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت بلکه می‌توانید مبلی مطابق با سبک و سلیقه خود سفارش دهید و اطمینان حاصل کنید که مبل جدید شما مکمل مبلمان موجود در خانه شما خواهد بود.
 • در ساخت برخی از مبلمان پیش‌ساخته، از مواد با کیفیت کم مانند تخته خرده چوب یا تخته سه لا استفاده میکنند که دوام زیادی ندارند و باعث می شوند مبلمان عمر کوتاهی داشته باشند.
 • از آنجا که یک مبل سفارشی با هر طراحی متناسب با مشخصات مشتری به صورت سفارشی ساخته می شود، زمان و دقت بیشتری صرف فرآیند ساخت و مهندسی می شود.

 خرید مبل سفارشی و زیبا

معایب مبل های سفارشی

 • مبل های سفارشی فرآیند تولید طولانی تری دارند.
 • ساخت مبلمان با طراحی‌های خاص و غیرمتداول به زمان بیشتری نیاز دارد
 • اگر فوراً به مبل نیاز دارید، ممکن است یک مبل سفارشی بهترین گزینه نباشد.
 • مبلمان پیش‌ساخته در زمان خرید آماده ارسال است، در حالی که مبل سفارشی تنها پس از سفارش شما ساخته می شود. اما فرآیند تولید مبل سفارشی می‌تواند زمان‌بر باشد. پس از سفارش مبل، تحویل آن می تواند تا شش هفته طول بکشد. در این حین عوامل بسیاری نیز می‌توانند باعث تاخیر شوند، از جمله مسائل مربوط به تامین مواد، روش های حمل‌ونقل و مجموعه‌ای از عوامل دیگر.
 • برای برخی از افراد، فرآیند تصمیم‌گیری و انتخاب در همه موارد ممکن است دشوار باشد. هنگام سفارش مبلمان باید در مورد همه قسمت‌ها تصمیم گیری کرد از جمله جنس طرح و رنگ پارچه، بدنه، تزئینات، ارتفاع پایه ها، عمق نشیمن، نوع کوسن‌ها و....
 • خرید مبل های آماده معمولاً گزینه ساده تری نسبت به مبل های سفارشی است. با یک مبل آماده، انتخاب شما به این بستگی دارد که آیا آنچه را در فروشگاه می بینید دوست دارید یا خیر. اما، با یک مبل سفارشی، تصمیماتی باید گرفته شود.
 • هزینه دقیق مشخص نیست. هزینه یکی از تفاوت های اساسی بین مبل سفارشی و مبل آماده است.بر خلاف مبل‌های آماده که قیمت آن از قبل تعیین شده و در دسترس است، قیمت مبل سفارشی معمولاً تا زمانی که سفارش را نهایی نکرده‌اید در دسترس نیست.تعداد گزینه های قابل تنظیم بر قیمت نهایی یک مبل سفارشی تأثیر می گذارد، که ممکن است در ابتدای فرآیند سفارش مشخص نباشد. اکسسوری های اضافی هزینه دارند و برخی از مواد گرانتر از بقیه هستند. به همین دلیل است که مبل‌های سفارشی معمولاً به‌عنوان یک محدوده یا قیمت اولیه به جای قیمت ثابت قیمت‌گذاری می‌شوند.
 • قبل از خرید نمی توان طرح را دید. مبل های سفارشی مطابق با مشخصات دقیق، ترجیحات و انتخاب سبک شما طراحی شده اند.در حالی که شما ممکن است مبل های مشابهی را در یک نمایشگاه مبلمان ببینید، طراحی سفارشی منحصر به فرد است و چیزی جز طرح یا مدل های کامپیوتری قابل مقایسه با آن نیست.این به این معنی است که شما تا زمانی که مبل خود را تحویل نگیرید نمی توانید آن را ببینید و باید به کارشناسان اعتماد کنید تا در طراحی مبل مناسب شما کمک کنند.

با این تفاصیر آیا یک مبل سفارشی برای شما مناسب است؟ مزایا و معایب ذکر شده به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا یک مبل سفارشی برای شما مناسب است یا خیر.

سخن پایانی

خرید مبل سفارشی فرصتی است برای داشتن یک محصول کاملاً شخصی‌سازی شده و انطباق با نیازها و سلیقه‌های خود. با رعایت نکات مهمی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند، می‌توانید تجربه‌ی خریدی راحت، مطمئن، و مطابق با انتظارات خود را داشته باشید. این راحتی همان چیزی است که بسیاری از مردم می‌دانند و انتظار دارند. برخی از افراد هم نمی‌خواهند هفته‌ها یا ماه‌ها برای رسیدن مبل خود صبر کنند.در نهایت، تصمیم‌گیری در مورد این که آیا یک مبل سفارشی برای شما مناسب است یا خیر، به ارزیابی تمام جوانب مثبت و منفی آن ختم می شود.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره نکات مهم خرید مبل سفارشی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نکات مهم خرید مبل سفارشی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید