کد مطلب:  64624 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات خبر نوزادی که در سطل آشغال تهران پیدا شد

جزئیات خبر نوزادی که در سطل آشغال تهران پیدا شد

رییس مرکز اورژانس تهران اعلام کرد روز یکشنبه 1 خرداد درباره پیداشدن یک نوزاد در سطل زباله تهران با مرکز اورژانس 115 تماس گرفته شد و اقدامات اولیه صورت گرفت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، در پی انتشار فیلم پیدا شدن نوزاد تازه متولدشده در سطل زباله محله نازی آباد تهران، رئیس مرکز اورژانس تهران آقای یحیی صالح طبری توضیحاتی ارائه داد.

در این ویدئو، نوزادی که هنوز بند نافش جدا نشده بود داخل دو عدد کیسه پلاستیکی مشکی و سفید در سطل آشغال قرار گرفته بود. در این میان، یکی از شهروندان متوجه صدای گریه نوزاد در داخل سطل آشغال می شود و آن را از سطل زباله در می آورد.

رئیس مرکز اورژانس تهران در این باره گفت: «روز یکشنبه خبری در مورد کشف یک نوزاد از سطل زباله در محله نازی آباد تهران به مرکز فوریت‌های اورژانس 115 اطلاع داده شد که درپی آن عوامل اورژانس در محل حاضر شده و اقدامات اولیه درمانی را به روی این نوزاد تازه متولد شده انجام دادند. در ادامه نیز این نوزاد به داخل آمبولانس منتقل شده و پس از تمیز کردن بدن به یکی از بیمارستان‌های همان محدوده منتقل شد.»

وضعیت عمومی این نوزاد مساعد و خوب است و جنسیت او، پسر است.

روابط عمومی شهرداری منطقه 16 تهران در مصاحبه ای اعلام کرده که نوزاد هم اکنون سالم است و به بهزیستی تحویل داده می شود.

محمد نصیری، معاون فرهنگی و اجتماعی بهزیستی اعلام کرده است: «تقاضای بسیار زیادی برای فرزندخواندگی او وجود دارد. برای این قبیل بچه‌ها که خانواده‌ای وجود ندارد، پرونده تشکیل و از مسیر دستگاه قضائی به سازمان بهزیستی به منظور فرزندخواندگی تحویل داده می‌شود.»

وی در ادامه افزود بعد از انجام بررسی های قانونی، اگر اولیای این کودک مشخص نشود، چنین کودکانی بعنوان فرزندخوانده به خانواده هایی که تقاضا دارند، تحویل داده می شوند.

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیات خبر نوزادی که در سطل آشغال تهران پیدا شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جزئیات خبر نوزادی که در سطل آشغال تهران پیدا شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید