انوع نوازش از کلامی تا غیر کلامی | آسمونی
کد مطلب: 58928 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نوازش ها یا کلامی هستند یا غیر کلامی؟

نوازش ها یا کلامی هستند یا غیر کلامی؟

نوازش کلامی در روابط نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. افراد باید با توجه به روابط خود با دیگران مهر و محبت خود را ابراز کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

نوازش های کلامی و غیر کلامی

بنام یگانه عالم

نوازش های کلامی یعنی استفاده از کلماتی که محبت و عشق شما را نمایان سازد غیر کلامی که همان نوازش کردن در آغوش گرفتن را شامل میشود.

بسیاری از والدین می گویند: ما عاشقانه فرزندمان را دوست داریم اما نمی توانیم خیلی از جملات مثبت و محبت آمیز استفاده کنیم چون احساساتی نیستیم و فرزندم باید بفهمد که من چه قدر دوستش دارم. در جواب باید بگویم که شما ابراز کردن احساسات بلد نیستید و باید یاد بگیرید وبه زبان جاری کنید و فرزند شما ازدرون شما و محبتتان آگاه نمیشود مگر انکه بیان کنید و برای نشان دادن عشق وعلاقه هم زبان وهم عمل باید باشد.

همهٔ ما نیاز به نوازش کلامی داریم، از کسانی که مدام سرزنش می کنند ویا غر میزنند گریزانیم و ترجیح می دهیم با افراد صبور و بامحبت هستند صحبت کنیم.

سعی کنید با استفاده از کلمات و جملات محترمانه و دارای انرژی فرزند خود را مورد نوازش قرار دهید تا او هم نوازشگری را از شما بیاموزد. کودکان راهر طورک ه اموزش دهید یاد میگیرند و در زندگی آتی خود اموخته هارا نمایان میسازند.

(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نوازش ها یا کلامی هستند یا غیر کلامی؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «نوازش ها یا کلامی هستند یا غیر کلامی؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?