درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قمی: کمرنگ‌ بودن کتاب در سبد محافل عزاداری جای تاسف و غصه دارد

قمی: کمرنگ‌ بودن کتاب در سبد محافل عزاداری جای تاسف و غصه دارد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: طی سده گذشته کتاب و ناشران کتب عاشورایی به عنوان خادمان امام حسین (ع) تلقی نمی‌شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، مراسم رونمایی از نمایشگاه مجازی نسل حسینی با محوریت کتاب‌های عاشورایی صبح امروز  با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، محمد حمزه‌زاده رئیس بنیاد کتاب سازمان تبلیغات و علی‌اکبر شیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر در محل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

قمی در این مراسم گفت: از این‌که کتاب در سبد گسترده و رنگارنگ خادمین محافل عزاداری، پیش از این کمرنگ بوده متاسفم. مردم، همه مسئول سیاهی و مشکی‌پوش کردن حسینیه و بیرون هیئت را خادم امام حسین (ع) می‌دانند. یعنی همه ذهنیت اجتماعی او را مفتخر به خادم‌الحسین‌بودن می‌داند. 

وی افزود: در سده گذشته کسانی را که در کار تولید و نشر کتاب عاشورایی بوده‌اند، کمتر به‌عنوان خادم سیدالشهدا (ع) شناخته‌اند. اما به قید کتابت‌کشیدن معرفت و معارف قدسی عاشورا، با کتاب اتفاق می‌افتد. این مسیری است که خدا برای هدایت بشر انتخاب کرده و معجزه پیامبر آخرالزمانش هم از جنس کتاب است. ما هم هر جا کتاب را دست‌کم گرفتیم، ضرر کردیم. این مساله به‌طور خاص در امر ترویج فرهنگ عاشورایی باعث ضرر و افسوس است.

قمی گفت: در حال حاضر قدرت خرید مردم پایین است و معلوم است که مدیر یک خانواده از نان خانه نخواهد زد و از سهم کتاب کم خواهد کرد. بنابراین باید غصه‌دار و نگران باشیم. اما به یک نکته مهم هم در عزاداری‌ها توجه کنیم؛ این‌که علاوه بر پرچم و غذای نذری، باید برای نذر کتاب هم تلاش کنیم.

در این برنامه، قمی با همراهی دادمان، شیروانی و حمزه‌زاده پایگاه اینترنتی نمایشگاه مجازی نسل حسینی را افتتاح کرد و از برخی عناوین فیزیکی موجود در این نمایشگاه بازدید کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره قمی: کمرنگ‌ بودن کتاب در سبد محافل عزاداری جای تاسف و غصه دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «قمی: کمرنگ‌ بودن کتاب در سبد محافل عزاداری جای تاسف و غصه دارد» در کادر زیر بنویسید :

5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید