نقد فيلم چهل و هفت، بازى متفاوت محمد رضا غفارى | آسمونی
کد مطلب: 61486 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نگاهى به فيلم چهل و هفت، بازى متفاوت محمد رضا غفارى

نگاهى به فيلم چهل و هفت، بازى متفاوت محمد رضا غفارى

فيلم چهل و هفت درباره سه زن از سه طبقه مختلف اجتماعى مى باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سه شنبه ٧ دى ١٤٠٠
چكاوك شيرازى

فيلم چهل و هفت حاصل نويسندگى و كارگردانى احمد اطراقچى و عليرضا عطالله تبريزى است.همچنين تهيه كننده ان ناهيد دل اگاه مى باشد. اين فيلم محصول ١٣٩٦ است و در سال ١٣٩٨ منتشر شده است. بازيگران ان عبارتند از لادن مستوفى، مهدى احمدى، ريما رامين فر، شقايق فراهاني، حميد رضا اذرنگ محمد رضا غفارى و...

اين فيلم "از روزگار سه زن چهل و هفت ساله می گوید که در موقعیت های مختلف اجتماعی قرار دارند و همگی با مشکلاتی دست به گریبانند. هیچ کدام آن دیگری را نمی شناسد اما همان مشکلات آنها را به هم مربوط می کند. فیلم چفت و بست خوبی دارد اما اشکال بزرگش این است که برای معرفی کاراکتری که شقایق فراهانی نقشش را بازی می کند زیادی وقت میگذارد. ریتم داستان در ابتدا کند است و تازه وقتی که به پایان می رسیم ریتم تند می شود.

اما در کل پیوند داستان خوب پیش رفته و نویسنده توانسته با ایجاد سوال و پاسخ دادن به آنها مخاطب را راضی نگه دارد. اما ای کاش وقت زیادی را صرف معرفی زن اول داستانش نمی کرد چون او فقط قربانی گرفتاری های دو نفر دیگر می شود پس لزومی نداشت که بخواهیم خیلی از زندگی اش بدانیم. اما در مورد کاراکترهای لادن مستوفی و ریما رامین فر، خیلی خوب این دو را مقابل یکدیگر قرار داده بود و بدون شعاری کردن موضوع نشان داد که آدم ها در هر موقعیتی که باشند مشکلات خاص طبقه ی خودشان را دارند. و اینکه چگونه همه ی ما یه پیکر واحدیم که میتوانیم روی زندگی یکدیگر تاثیر بگذاریم.

کاراکتری که نقشش را شقایق فراهانی بازی می کند در پی دعوای با همسرش (حمیدرضا آذرنگ) از خانه بیرون می زند و اتفاقی با زنی (لادن مستوفی) آشنا می شود. او زن اول را که جایی برای ماندن ندارد با خود به مطب همسرش (مهدی احمدی) میبرد. اما همسرش که با یکی از مراجعینش (ریما رامین فر) دچار مشکل می شود و این میان زن اول قربانی می شود.

در این بین سوالاتی هم بی جواب مانده، مثلا این که چرا اين دو زن به یکدیگر اعتماد می کنند؟ هر چند که در نیمه ی اول فیلم سعی شده مخاطب متقاعد شود که زن اول کسی را ندارد، اما این نه تنها برای جواب به سوال بالا کافی نبود بلکه کاملا حوصله سربر بود. اما در کل وقتی پذیرفتیم فیلم نامه های ایرانی قانون و قاعده ی خاص خودشان را دارند، میتوانیم از تماشای این فیلم و نوع روایتش و بازی خوب و متفاوت محمدرضا غفاری لذت ببریم.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نگاهى به فيلم چهل و هفت، بازى متفاوت محمد رضا غفارى فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

متولد سال شصت و یک
فیلم نامه نویسی را زیر نظر اساتید؛ ناصر تقوایی و سعید عقیقی آموختم.
فیلم نامه هایی نوشته ام که بعضی از آن ها به فیلم کوتاه تبدیل شده اند.

ثبت نظر درباره «نگاهى به فيلم چهل و هفت، بازى متفاوت محمد رضا غفارى»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 2 = ?