ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  71939 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نقد و معرفی فصل دوم زخم کاری با توجه به شخصیت هایش

نقد و معرفی فصل دوم زخم کاری با توجه به شخصیت هایش

سریال زخم کاری به کارگردانی "محمد حسین مهدویان " و بر اساس یک رمان ایرانی به نام" بیست زخم کاری"به نویسندگی"محمودحسینی نژاد" ساخته شده است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

نویسنده:مرجان دلپسند
يكشنبه ٣٠ مهر ١٤٠٢

سریال زخم کاری به کارگردانی "محمد حسین مهدویان " و بر اساس یک رمان ایرانی به نام" بیست زخم کاری"به نویسندگی"محمودحسینی نژاد" ساخته شده است. محتوای پنهان و پیدای فصل اول و دوم این سریال است. قدرتی است كه به هرقيمت قرار است نصیب هر کدام از شخصیت‌های این سریال شود. در فصل اول این سریال با شخصیت های متفاوتی روبرو شدیم که هرکدام برای کسب جاه و جلال و مقام و قدرت دست به کاری زدند.

سریال زخم کاری (بازگشت)
سریال زخم کاری (بازگشت)

مالک شخصیت اصلی و اول این سریال با بازی درخشان"جواد عزتی "بود.شخصیتی که با بازی در این سریال نشان داد که تنها یک کمدین نام آور نیست و می تواند درسبک های متفاوت و نقش های متفاوت به خوبی بدرخشد.

دیگر شخصیت این سریال و نقش مقابل وی سمیرا با بازی رعنا آزادی ور بود . شخصیتی که از یک خانواده فقیر و کم درآمد است و خود را ابتدا به خانواده بزرگ خاندان ریز آبادی (خان عمو)و سپس به مالک نزدیک می کند. شخصیتی که آرزوهای بزرگی در سر دارد. آن هم به هر قیمتی و با سو استفاده از موقعیت مالک در هلدینگ که درفصل اول سریال دیدیم که با خریدن زمین های اطراف یک شهرک در یکی از شهرهای شمالی کمی به اهداف خود نزدیک تر می شود. او برای رسیدن با اهداف خود حتی باهمراهی مالک دست به جنايت مى زند ؛ کشتن خان عمو و تصادفی نشان دادن مرگ وی . اتفاقی که باعث بیشتر شدن نفرت ناصر و منصوره ازمالک و خانواده اش شد.اما این شخصیت با افشا شدم ارتباطش با خان عمو درگذشته و اینکه میثم هم یکی از وارثان خان عمو است، باعث می شود تا مائده عشق اول میثم به خاطر یک عشق ممنوعه دست به خودکشی بزند و جان خود را از دست بدهد.اتفاقی که نفرت ناصر از مالک و سمیرا را شعله ور می سازد.

سمیرا در سریال زخم کاری فصل دوم
سمیرا در سریال زخم کاری فصل دوم

منصوره هم خواهر ناصر و دخترعموی مالک و عاشق و دلشیفته وی بود. دختری که دربرخی از قسمت های فصل اول سریال شاهد ارتباط پنهانی اش با مالک و دوردورهای این دو شخصیت در خیابان‌های شمال و ماندن این دو در یک هتل بودیم.موضوعی که از چشم سمیرا همسر قانونی مالک دور نماند. اما بعدها این ارتباط هم از نگاه مالک یک هوس زودگذر بامنصوره تعبیرمی شود و چهره منفوری از وی به نمایش می گذاردکه خودش دلیل دیگری برای بیشتر شدت نفرت ناصر از مالک می شود.تا حدی که باعث شد تا ناصر ازمنصوره برای کشتن و از میان برداشتن مالک استفاده نماید.به عبارتی پایان فصل اول سریال زخم کاری با شروع یک معما و سوال همراه بود.(چه کسی مالک را کشت و جنازه مالک کجاست ؟)تمام شد.

قسمت اول فصل دوم سریال زخم کاری نیز با یک فلاش بک به سکانس انتهایی قسمت آخر این سریال شروع می شود.آن هم سکانسی که کنار دریا مالک به دست منصوره کشته می شود و سپس به واسطه اطرافیان و آدم‌های ناصر در یک تابوت و درجایی نامعلوم دفن می شود. درفصل دوم سریال بامیثم به عنوان شخصیت اول و اصلی سریال همراه می شویم.با شخصیتی آشفته و سردرگم که تنها هدفش پیدا شدن جنازه مفقود شده پدرش است.

امادرفصل دوم سریال زخم کاری مخاطب با وجه دوم شخصیت سمیرا مواجه می شود. باشخصیتی محتاط تر،ترسوتر،با خشمی نهفته و ناشی از نفرت ازگذشته و اتفاقاتش که تنها هدف زندگیش حفظ نمودن تنها فرزندش میثم از زهر وکینه اطرافیانش و دیگر سهامداران هلدینگ ازجمله طلوعی , ‌املشی و فرنهاد است.

درفصل دوم سریال شخصیت هایی را می بینیم که درفصل اول تنها اسم آنها آنها را شنیده بودیم و حضور فیزیکی درسریال نداشتند. ازجمله این شخصیت‌ها می توان به برخی دیگر از مهره های اصلی هلدینگ مانندطلوعی با بازی"کامبیز دیرباز"و دستیارش شفاعت با بازی مهران غفوریان،املشی و فرنهاد اشاره نمود. مهران غفوریان نیز در این سریال سبک متفاوتی از بازیش را به مخاطب نشان می دهد.طلوعی نیز شخصیتی است که به ظاهرمردى ارام و به دور ازخیانت و بی توجه به قدرت می بینیم که حیاط خلوتش یک مرکزخیریه است.

طلوعی در سریال زخم کاری (بازگشت)
طلوعی در سریال زخم کاری (بازگشت)

اما درقسمت های بعدی فصل دوم سریال می بینیم که او نیز وجه دوم شخصیتش یک شخصیت دوستدار قدرت به هر قیمتی است. تاجایی که با دلباخته شدن ظاهری اش به سمیرا، سعی مى كند تا میثم را به عنوان بزرگترین رقیب خود از ازمیان بردارد.ازدیگر شخصیت های زن این سریال می توان به سیما با بازی"الناز ملک"و معلم زبان دوران نوجوانی میثم ،شیدا دخترشفاعت با بازی"نگار نیکدل" اشاره كرد.

سیما در سریال زخم کاری (بازگشت)
سیما در سریال زخم کاری (بازگشت)

سیما به عنوان یک نامادری نمونه و همسردوم شفاعت می باشد که با نفرت و کینه قدیمی وارد زندگی وی شده است. وی به واسطه کینه و دشمنی اش ازطلوعی و سو استفاده وی از رابطه میثم با شیدا دختر شفاعت تلاش میکند تا قدرتمندتر از قبل ظاهرشود و رقیبی دیگر را برای رسیدن به قدرت ازمیان بردارد.با وجود این‌که‌ می داند این ارتباط می تواند برای شیدا سرنوشتی مشابه مائده درفصل اول ایجاد نماید.ادامه فصل دوم سریال زخم کاری را می تو انید درشبکه نمایش خانگی فیلیمو تماشا نمایید.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره نقد و معرفی فصل دوم زخم کاری با توجه به شخصیت هایش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نقد و معرفی فصل دوم زخم کاری با توجه به شخصیت هایش» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید