نقد روانشناختی و معرفی بازیگران سریال لیزی | آسمونی
کد مطلب: 58814 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نقد روانشناختی  و معرفی سریال لیزی

نقد روانشناختی و معرفی سریال لیزی

سریال لیزی در ژانر وحشت ساخته شده و همه اطلاعات درباره نقد سریال لیزی و معرفی بازیگران این سریال در ادامه آمده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

نقد روانشناختی سریال لیزی 

 

"امنزیای گسسته" یک اختلال روانشناختی است که ویژگی اصلی آن را تغییرات بارز در احساس هویت ادراک و هشیاری و مختل شدن ادغام فرایند حافظه هیجانی فرد مبتلا می باشد. اختلالی که در آن کنترل رفتار و حرکات فیزیکی فرد با خشونت و خودآسیب زنی مشمئز کننده همراه است. به نحوی که در آن لحظه ارتباط فرد حتی برای مدت کوتاه با موقعیت واقعی و شخصیت اصلی فرد قطع می شود. رفتارها و اعمالی که تنها راه حل رویارویی با آن فرار از واقعیت و موقعیت استرس زا می باشد.

این مورد مخصوصا در مورد کسانی که در دوران کودکی یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند یا یکی از والدین آنها به بیماری هایی چون  سادیسم ، خود آسیب زنی و...  مبتلا باشند. همانطور که در سریال داستان لیزی به کارگردانی "پابلو لارین" می بینیم . مجموعه ای که در ژانر وحشت است و پر ماجرا و هیجان انگیز است. این سریال محصول کشور شیلی می باشد." لیزی "مستقیما به موضوع روان گسیختگی یا شخصیت زدایی و واقعیت زدایی نیز پرداخته است.

بازیگران این سریال جولیان مور، کلویو اوون و دین دی هال هستند.  یکی از شخصیت های  داستان  "اسکات لندن" با بازی "کلویو اوون" می باشد.  او  نویسنده مشهور  کتاب‌های است که   تلفیقی از واقعیت و تخیل می باشند و کتاب‌هایش مخاطبان بسیاری به لحاظ موضوع و سبک نگارش دارد. تا جایی که برای نوشتن کتاب های بعدی او قبل از نگارش با وی قرارداد می بندند و مبالغ بسیاری نیز به او می دهند. سکانس شروع داستان این فیلم را می توان سکانسی دانست که “اسکات “به همراه همسرش در یک استادیوم برای جشن رونمایی و امضای کتابش توسط یکی از شخصیت هایی که در کتابش از او نام برده بود، کشته می شود. اما بعد از گذشت دو سال” لیزی” همسر اسکات بدنبال کشف اتفاقات و رویدادهایی است که باعث کشته شدن همسرش شده است. از سوی دیگر بسیاری از دوستان و اطرافیان دیگرش نیز بدنبال دیگر دست نوشته های او هستند و به واسطه آن نیز مرتبا تهدید می شود. اما “لیزی“ نیز برای شناخت ارتباط او و توهماتی که باعث نگارش کتاب های او شده است، شروع به خواندن دست نوشته های او می کند. این سریال مهیج و هیجان انگیز را می توانید در فیلیمو ببینید.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نقد روانشناختی و معرفی سریال لیزی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناسی ارشد روانشناسی کودکان ، دوره تئاتردرمانی و عضو اصلی انجمن تئاتر درمانی ایران ، شرکت در چند دوره کلاس آنلاین فیلم نامه نویسی استاد فرزانه شبانی و استاد مينو فرشچی
نقد روانشناسی فیلم ها و سریال های ایرانی و خارجی ، تهیه گزارش از نمایشگاه هایی از قبیل (جشنواره موسیقی،کتاب،مد و لباس و جشنواره فیلم فجر

ثبت نظر درباره «نقد روانشناختی و معرفی سریال لیزی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?