کد مطلب:  59615 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نقد روانشناختی فیلم سینمایی جولت

نقد روانشناختی فیلم سینمایی جولت

در دنیای روانشناسی برخی از اختلالات روان شناختی هستند که با یکدیگر همبودی دارند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در دنیای روانشناسی برخی از اختلالات روان شناختی هستند که با یکدیگر همبودی دارند. به عبارتی تشخیص یک اختلال با بروز برخی دیگر از علائم در یک یا چند بیماری روحی و روانی دیگر مشخص می شود. به عنوان مثال بیماری ها اختلال دو قطبی و بیماری اختلال انفجاری متناوب می باشند.

دو بیماری که در فیلم سینمایی "جولت" به کارگردانی "تانیا وکسلر" به آن پرداخته شده است. جولت فیلمی در ژانر اکشن کمدی محصول سال 2021 امریکا با بازی "کیت پکینسل" ابر قهرمان این فیلم سینمایی می باشد. از دیگر بازیگران این فیلم می توان به "جای کورتنی، استنلی توچی و..." می توان اشاره نمود."لیندی" در این فیلم سینمایی شخصیتی است که مبتلا به این دو بیماری روانشناختی است و در دوران کودکی اش در یک جشن تولد بیماری او ابتدا توسط خانواده اش شناسایی شده و بعدها در یک مرکز روانشناسی به تنهایی تحت درمان قرار می گیرد.

نقد روانشناختی فیلم سینمایی جولت
نقد روانشناختی فیلم سینمایی جولت

بیماری که او در ذهنش خاطراتی را تجسم می کند که شاید اصلا برایش اتفاق نیفتاده است و یا فقط در ذهنش می تواند آنها را تجسم نماید. بیماری هایی که چنان قدرت و توانمندی به او می دهد که حتی از دید روانپزشک قلابی و پلیس برای انجام برخی از ماموریت های مخفیانه دور نمی ماند و در واقع مورد سواستفاده واقع مي شود.دختری که به واسطه این این بیماری توانمندی و مهارت هایی دارد همیشه تنهاست و نمی تواند با کسی رابطه عاطفی و عاشقانه داشته باشد.این دختر برای انجام برخی از ماموریت های مخفیانه به كار گرفته مي شود انهم به بهانه درمان و بهبود خشم های آنی اش که ممکن است به دیگران آسیب برساند.

آن هم به روشی که خود "لیندى" را دچار شک و شبهات عاطفی و عاشقانه ای می کند تا جایی که خود خواسته به "جاستین "،شخصیتی که به تازگی با او در یک رستوران آشنا شده است، علاقه پیدا می کند. نکته ای که با روانشناس خود نيز در میان مي گذارد. اما نکته روانشناسی که در این بین وجود دارد این است که لیندی به روانپزشک خود چنان اطمینانی دارد که دائما "ریموت شوک به خود" و "جلیقه کنترل خشم خود" را همیشه بر تن دارد. او این دو وسیله را راهی می داند برای ارتباط گرفتن بیشتر با آدم‌های خوبی که بر سر راه خود ممکن است ببیند. این فیلم سینمایی را می توانید از شبکه فیلیمو تماشا نمایید.

: برای دریافت مشاوره درباره نقد روانشناختی فیلم سینمایی جولت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «نقد روانشناختی فیلم سینمایی جولت» در کادر زیر بنویسید :

4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید