کد مطلب:  62656 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نظامیان آمریکایی در راه اوکراین

نظامیان آمریکایی در راه اوکراین

نظامیان آمریکایی برای کمک به اتباع خود به مرز اوکراین رفته است تا به کمک آنها بشتابد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ساعاتی پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، نظامیان آمریکایی برای کمک به شهروندان آمریکایی و اتباع کشورهای دیگر برای خروج از اوکراین روانه مرز این کشور شدند.

به گزارش آسمونی روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش کرد که نظامیان آمریکایی برای کمک به شهروندان آمریکایی برای فرار از اوکراین به سمت مرز اوکراین روانه شدند. طبق این گزارش، مقامات دفاعی و غیردفاعی ایالات متحده اعلام کردند که پرسنل نظامی ایالات متحده در لهستان آماده نزدیک شدن به مرز با اوکراین برای کمک به سیل عظیمی از آمریکایی ها و سایر اتباع خارجی که قصد فرار از مرز اوکراین را دارند، شدند.

بر اساس این گزارش، نظامیان آمریکایی در 12 مایلی از مرز اوکراین هستند و احتمالا عصر یا شب روز پنجشنبه با آمریکایی‌ ها و دیگر اتباع خارجی در مرز که قصد خروج از اوکراین و ورود به لهستان را دارند، ملاقات خواهند کرد.

طبق این گزارش، حدود 800 نظامی نیز در منطقه «جی 2 جیسیونا» در هفت مایلی از مرز لهستان و اوکراین مستقر هستند و این منطقه احتمالاً به عنوان یک پناهگاه موقت و مرکز بازرسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و آنطور که مقامات می‌گویند نیروهای آمریکایی در حال استقرار تخت‌خواب هایی در این منطقه هستند.

مقام‌های دفاعی آمریکا اعلام کرده‌اند که هرگونه اقدام ارتش آمریکا به درخواست وزارت خارجه آمریکا و با هماهنگی دولت لهستان صورت می‌گیرد و احتمالاً ارتش آمریکا امروز به مرز اوکراین می‌رسد.

صبح روز (پنجشنبه)، در پی درخواست کمک نظامی سران منطقه جدایی‌طلب شرق اوکراین در پاسخ به افزایش تجاوزات اوکراین، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که دستور داده نیروهای مسلح این کشور عملیاتی ویژه را در منطقه دونباس آغاز کنند.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین با تأکید بر اینکه پوتین شب قبل پاسخ تماس تلفنی وی را نداده است، اعلام کرد که روابط دیپلماتیک روسیه و اوکراین قطع شده است.

نظر خود را درباره «نظامیان آمریکایی در راه اوکراین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید