کد مطلب:  60018 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حضور وزیر امورخارجه در نشست مجازی وضعیت بشردوستانه در افغانستان

حضور وزیر امورخارجه در نشست مجازی وضعیت بشردوستانه در افغانستان

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه در نشست مجازی وضعیت بشردوستانه در افغانستان به ریاست آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شرکت و سخنرانی کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه در نشست مجازی وضعیت بشردوستانه در افغانستان به ریاست آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شرکت و سخنرانی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از سخنان خود در این نشست اظهار کرد: همه ما امروز با یک شرایط جدید و چالش جدید در افغانستان روبرو هستیم و باور داریم که بخش مهمی از عامل وضعیت بی‌ثباتی، ناامنی و شرایط نابسامان کنونی در کشور افغانستان به سیاست‌های توأم با آزمون و خطا و اشتباهات ایالات متحده آمریکا در این کشور برمی‌گردد.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها در نحوه خروج‌شان از این کشور فجایعی را آفریدند که جهانیان در روزهای گذشته شاهد آن بودند، پیام این نشست را در دو سطح سیاسی و انسانی مورد تصریح قرار داد و افزود: در سطح سیاسی این پیام واحد را باید به افغانستان صادر کنیم که افغانستان امن، با ثبات و توسعه‌یافته فقط و فقط در سایه تشکیل دولت فراگیر ملی و متشکل از همه طرف‌ها می‌تواند ایجاد شود.

امیرعبداللهیان با اعلام آمادگی ایران برای تسهیل ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه کشورهای مختلف به افغانستان، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران برای کمک به جلوگیری از ورود موج جدید پناهندگان و آوارگان افغان تمام مرزهای خودش را باز نگه داشته تا علاوه بر ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به داخل افغانستان، بتوانیم تجارت‌های محلی، بازارچه‌های مشترک و گذرگاه‌های تجاری مرزی را باز نگه داریم.

امیرعبداللهیان همچنین با تأکید بر ارتباط کشورمان با همه طرف‌ها در افغانستان اظهار کرد: ما در افغانستان سیاستی را دنبال می‌کنیم که علاوه بر تشکیل دولت فراگیر، افغانستانی عاری از تروریسم و موادمخدر را شاهد بوده و مردم افغانستان خودشان بتوانند نسبت به آینده سرنوشت کشورشان تصمیم‌گیری کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره حضور وزیر امورخارجه در نشست مجازی وضعیت بشردوستانه در افغانستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حضور وزیر امورخارجه در نشست مجازی وضعیت بشردوستانه در افغانستان» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید