کد مطلب:  62352 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نشست رسانه ای فیلم های شب طلایی و نگهبان شب

نشست رسانه ای فیلم های شب طلایی و نگهبان شب

نشست دو فیلم شب طلايی و نگهبان شب در جشنواره فیلم فجر برگزار شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شب طلايی و نگهبان شب، دو فيلم مطرح امسال جشنواره فيلم فجر هستند و دو نام معروف يكى به عنوان تهيه كننده و ديكرى به عنوان كارگردان در تيتراژ فيلم ديده مى شوند.

پنجشنبه 21 بهمن 1400
انسيه نجفى

نشست رسانه ای فیلم شب طلایی
نشست رسانه ای فیلم شب طلایی

نشست رسانه ای فيلم «شب طلايی»:

طوفانی در خصوص غیبت ابراهیم حاتمی‌کیا در نشست، بیان کرد: آقای حاتمی‌کیا دچار بیماری شده و همین موضوع سبب شد تا امروز در کنار ما نباشند.
در ادامه ابراهیم حاتمی کیا بطور تلفنی گفت :من در این فیلم تنها یک اسم هستم و کارها توسط اویس طوفانی و بهراد مهرجو تهیه شده است. نمی‌توانستم ادامه دهم زیرا جهان من با این کار متفاوت است و خوشحالم که یوسف جهان خودش را به تصویر کشید. به اعتقاد من فیلمسازان اول باید فیلمنامه خودشان را بنویسند، چون باید یاد بگیرند. این چهارمین فیلمنامه یوسف است و همین باعث شد که خودش را پیدا کرد.

یوسف حاتمی‌کیا کارگردان فیلم، درباره ایده و سرمایه فیلم «شب طلایی» گفت: یاد گرفتم که برای کارها باید بازگشت سرمایه داشته باشم. اما وقتی طرح اولیه «شب طلایی» را نوشتم، فکر کردم که باید آن را تبدیل به رمان کنم که "اویس طوفانی "و "بهراد مهرجو "پای کار آمدند و گفتند که با ما هستند و بعد شروع به نگارش فیلمنامه کردم. با این حال خیلی فیلمنامه سختی بود.
او در ادامه درباره حضور پدرش در «شب طلایی» عنوان کرد: افتخار می‌کنم فرزند ابراهیم حاتمی‌کیا هستم. واقعیت این است که ما کارت تهیه‌کنندگی نداشتیم و مثل هر آدم دیگری به نزدیک ترین فرد خود که پدر بود مراجعه کردیم. ایشان هم مهربانانه اعتماد کرد و از دور ما را هدایت کرد.

نشست رسانه ای فیلم نگهبان شب
نشست رسانه ای فیلم نگهبان شب

نشست رسانه‌ ای فیلم «نگهبان شب»

رضا میرکریمی، کارگردان گفت: «جهان فیلم «نگهبان شب» بر نگاه شخصیت اصلی، تجربیات و ادراک او منطبق است. ماجراهای جانبی در فیلم چیزهایی است که شخصیت از آن‌ها عبور می‌کند و هدف اصلی فیلم نیستند و من نمی‌خواستم به آن ورود کنم.»

این کارگردان در خصوص انتخاب بازیگر برای این فیلم گفت: «من در سفرهایی که برای فیلم‌ها می‌روم و یا در محافلی که جوانان را می‌بینم همه علاقه‌مند به بازیگری هستند. من سایتی را تعریف کردم که علاقه‌مندان رزومه‌شان‌ را بفرستند و بعد از بررسی 13 هزار نفر ثبت‌نامی، به هزار نفر رسیدیم که تورج الوند در همه مراحل بالا می‌آمد و در نهایت پذیرفته می‌شوند. لاله مرزبان را هم از آن سایت و با توجه به نقش تورج الوند انتخاب کردیم که پیدا کردن او نیز یک ماه طول کشیده بود. برای همکارانم هم من این بانک را معرفی کردم که از آن برای انتخاب بازیگر استفاده کنند.»

کیایی گفت: «به‌ نظر من ایفای نقش این کاراکتر که نقشی خاکستری دارد و لایه‌های بسیاری در شخصیت‌ها به چشم می‌آید باید بگویم ایفای این نقش برایم سخت بود.»
محمد داودی گفت: «این فیلم ساختاری خرده پی‌رنگ‌ صوار دارد و باید بگویم که چنین فیلمی با الگوهای ثابتی که در بسیاری از آثار سینمایی دارند، متفاوت است.»

: برای دریافت مشاوره درباره نشست رسانه ای فیلم های شب طلایی و نگهبان شب فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نشست رسانه ای فیلم های شب طلایی و نگهبان شب» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید