کد مطلب:  62349 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نشست رسانه ای فیلم «بی رویا»، تغيير هويت يا اسكيزوفرنى؟

نشست رسانه ای فیلم «بی رویا»، تغيير هويت يا اسكيزوفرنى؟

نشست رسانه ای فیلم «بی رویا»، تغيير هويت يا اسكيزوفرنى؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پنجشنبه 21 بهمن 1400

انسيه نجفى

بي رويا يكي از فيلم هاى جنجال برانگيز جشنواره فجر امسال است از يك سو به عنوان تهيه كننده نان هومن سيدى را با خود همراه دارد از سوى ديگر بازيگران شناخته شده اى در ان حضور دارند ، به علاوه فيلم مضمونى روانشناختى دارد . با هم گوشه هايى از نشست مطبوعاتي فيلم را بررسي مي كنيم.

آرین وزیردفتری کارگردان فیلم درباره الهام گرفتن از سایر فیلم‌ها و کتاب‌ها گفت: ابایی ندارم که بگویم از فیلم‌ها و کتاب‌های زیادی برای ساخت فیلم الهام گرفتم. از فیلم‌ آقای برگمان و بچه‌ روزماری و … برای ساخت این اثر الهام گرفتم.
کلیدواژه فیلم برای من «هویت» بود. فیلم شماره یک برای من درخشش ذهن زیبای آقای کافمن است و مخاطب سینمای پولانسکی‌ نیز هستم. هرکس می‌تواند به زعم خود برداشت خود را داشته باشد این اثر از ارائه توضیح خودداری می‌کند و همه برداشت‌ها را به خود مخاطب می‌سپارد.
سیدی بیان کرد: برای اکران عمومی فیلم نیاز است که با وزارت ارشاد صحبت کنیم چون چنین پایانی به فیلم لطمه می‌زند. من از آرین وزیر دفتری فیلم‌ کوتاه دیده بودم و انگیزه اصلی‌ام کمک به این بود که اثر ساخته شود.


بازیگران :
طناز طباطبایی درباره نقش رویا گفت: من نقش بیمار اسکیزوفرنی را بازی نمی‌کنم. این کپشن در پایان کار به دلیل گرفتن پروانه نمایش و اکران آن در فجر اضافه شد. اما مفهومی که ما به آن می‌پرداختیم مسئله تغییر هویت بود البته باید بگویم کار لایه‌های روانشناختی نیز دارد. این تجربه برایم بسیار لذت‌بخش بود.
طباطبایی درباره نوشته آخری که در پایان فیلم آمده و درباره بیماری اسکیزوفرنی است، توضیح داد: کپشن نهایی در عبور از مسیر پر پبچ و خم اخذ فیلمنامه اضافه شده اما درباره خود فیلم موضوعیت ندارد و ما بین انتخاب حضور در جشنواره و اضافه کردن کپشن موضوع دوم را انتخاب کردیم و خود فیلم درباره موضوع اسکیزوفرنی نیست.

کرم‌رودی درباره نقش زیبا گفت: من از مرحله طرح در جریان کار بودم و از ابتدا قرار بود نقش زیبا را بازی کنم. من در این فیلم 3 نقش را بازی می‌کنم و چالش‌ برانگیزترین‌ فیلمی‌ بود که در آن حضور داشتم.

فرانک کلانتر درباره نقش لیلی گفت: شاید به نظر بیاید کاراکتر لیلی در مسیر فیلم مهم نیست اما او یکی از نفراتی است که به تغییر هویت فرد دامن می‌زند. من تا جایی که در توانم بود برای ارائه نقشم تلاش کردم.

: برای دریافت مشاوره درباره نشست رسانه ای فیلم «بی رویا»، تغيير هويت يا اسكيزوفرنى؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نشست رسانه ای فیلم «بی رویا»، تغيير هويت يا اسكيزوفرنى؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید