کد مطلب: 64641 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ترانه علیدوستی در نشست خبری فیلم برادران لیلا

ترانه علیدوستی در نشست خبری فیلم برادران لیلا

ترانه علیدوستی و سعید روستایی در نشست خبری فستیوال کن پاسخ هایی دادند که قابل توجه بود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نشست خبری فیلم «برادران لیلا» با حضور بازیگران فیلم در جشنواره فیلم کن 2022 برگزار شد. کارگردان فیلم سعید روستایی و ترانه علیدوستی به سوال خبرنگاران پاسخ هایی دادند که قابل توجه بود. آنها قبل از نشست خبری در مراسم فوتوکال خبرنگاران قرار گرفتند. در ادامه با آسمونی باشید تا به جزئیات خبر بپردازیم.

نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی و پیمان معادی در مراسم فوتوکال فستیوال کن

توضیحات سعید روستایی از خانواده اش

سعید روستایی در نشست خبری فیلم برادران لیلا به سوالات چنین توضیحاتی داد.

این طور نبوده که در فیلم‌ هایم همه مردها بیکار و یا معتاد باشند اما این که همیشه یک زن پیشرو وجود دارد که آینده نگر و باهوش‌ تر است و بیشتر می‌ بیند، شاید از زندگی شخصی من می آید. چرا که خواهر بزرگتری به نام لیلا دارم که من را بزرگ کرده و او کمک کرده که من درس بخوانم، کار کنم و به اینجا برسم. او همیشه پیشرو و آینده و نگر بوده و نقش مهمی در زندگی من داشته است.

سعید روستایی در کنار ترانه علیدوستی در فوتوکال فستیوال کن

یکی از مهم‌ ترین دستاوردهای دولت ایران در چهل سال گذشته این بود که یک طبقه متوسط شکل گرفته بود که این طبقه متوسط در 10 تا 15 سال اخیر به شدت باریک و باریک‌ تر و کوچکتر شد، خیلی‌ ها پولدارتر شدند و بیشتر از آها کسانی بودند که بی پول و فقیر شدند. عرض این طبق متوسط خیلی کم شده و الان به وضوح می‌ بینیم که افراد طبقه خود را تغییر می‌ دهند و به عنوان مثال خانه، ماشین و خورد و خوراک خود را عوض می‌ کند. در مواقعی تقصیر آدم‌ های خود یک خانواده است که یک سری مشکلات ایجاد می‌ شود و حل نمی‌ شود اما دیگر نمی‌ توان این را گفت.

سعید روستایی: وقتی روزی سه بار تورم به آدم‌ ها یادآوری می‌ شود، دیگر نمی توان گفت این تقصیر خانواده است.

در فیلم‌ های من دختری هست که در تلاش برای جلوگیری از فروپاشی یک خانواده است. در «ابد و یک روز» شاید خانواده تقصیر داشتند اما در «برادران لیلا» این گونه نیست و این جامعه است که در حال تاثیرگذاری است و افراد چه اشتباه کنند و چه نکنند به سمتی که نباید می‌ روند. بخش کوچکی از جامعه را می‌ بینیم که هر روز شرایطشان بهتر می‌ شود و بخش بزرگی از جامعه اوضاعشان بهتر نمی‌ شود.

توضیحات ترانه علیدوستی درباره حواشی شهرزاد

ترانه علیدوستی نیز در پاسخ خبرنگاری که از او درباره همکاری وی با سریال «شهرزاد» به کارگردانی محمد امامی پرسید، توضیح داد: اتفاقی که درباره پروژه سریال شهرزاد روی داد، تلنگری برای همه ما بود و تا قبل آن ما این دقت را نداشتیم و این اتفاق بسیار ناراحت‌کننده باعث شد که ما از آن به بعد دقت بیشتری کنیم. درباره سریال شهرزاد باید نکته‌ ای بگویم که البته ممکن است کسی آن را باور نکند، چرا که شش سال از آن گذشته است.

من با آقای امامی در پایان فصل یک شهرزاد آشنا شدم و از حضور ایشان اطلاعی نداشتم. تهیه‌ کننده دیگری به جای ایشان با من قرارداد امضا کرده و در ایران می‌ دانند که این شخص کیست اما اسمی از این فرد مطرح نیست. نمی‌ خواهم توجیه کنم. شاید وظیفه ما بود که باید می‌ دانستیم و این کار را نمی کردیم اما واقعا و صادقا نمی‌ دانستیم. پای همه حواشی و حرف‌ های آن هم ایستادیم و برای همه ما خیلی بد شد.

اما در کنار آن باید توجه داشته باشید که پولی در یک سریال سرمایه‌گذاری شده و پنج برابر آن برگشته به همان آدم، اما شما چرا از من سوال می‌پرسید؟ چون آن پول دست من نیست. سود آن پول دست من نیست.

من دستمزدی گرفتم که در هر پروژه دیگری هم می‌گرفتم و نجمومی هم نبوده است، درنتیجه پول یا سود این سریال دست کسی است که الان در زندان به سر می‌ برد و این را که من چه کمکی می‌ توانم به پیشرفت این بحث بکنم، نمی‌ دانم.

 

: برای دریافت مشاوره درباره ترانه علیدوستی در نشست خبری فیلم برادران لیلا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نظر خود را درباره «ترانه علیدوستی در نشست خبری فیلم برادران لیلا» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?