کد مطلب:  60178 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام شد

نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام شد

نتایج نهایی کنکور 1400 اعلام شد و 455 هزار نفر قبول شدند. متقاضیان با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند نتایج نهایی خود را مشاهده کنند
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سازمان سنجش آموزش کشور نتایج نهایی آزمون سراسری را اعلام کرد.

به گزارش آسمونی، نتایج نهایی آزمون سراسری در دوره‌ های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه پیام‌ نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی (اعم از با آزمون و  سوابق تحصیلی «بدون آزمون») امروز یکشنبه 4 مهر ماه 1400، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور (www.sanjesh.org) اعلام شد.

متقاضیان می‌ توانند برای مشاهده نتیجه نهایی کنکور سراسری به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. داوطلبان می توانند با استفاده از شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و شماره پرونده از قبولی خود اطلاع یابند.

برنامه ثبت نامی پذیرفته شدگان از سوی دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی اعلام می‌ شود. در مجموع رشته‌های با آزمون و بدون آزمون 455 هزار و 424 نفر قبول شدند.

در کنکور سراسری 1400، یک میلیون و 112 هزار و 708 نفر شرکت کردند که با در نظر گرفتن داوطلبان چند گروه، تعداد افراد شرکت کننده در آزمون‌ها یک میلیون و 369 هزار و 416 نفر بودند.

پیش تر اعلام شده بود نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 در هفته آخر شهریورماه منتشر می شود که سازمان سنجش اعلام کرد با توجه به محدودیت های ایجاد شده در کشور بخاطر شرایط کرونا، مصاحبه و آزمون عملی برخی از رشته‌ها در موعد مقرر به اتمام نرسیدند و از همین رو نتایج نهایی در هفته اول مهرماه 1400 منتشر شد.

 

 

نظر خود را درباره «نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید