کد مطلب:  58801 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری 1400

اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری 1400

بر اساس نتایج اولیه حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با بیش از 17میلیون و 800 هزار رای از 28 میلیون و 600 هزار رای شمرده از رقبای خود پیشی گرفته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور پیش از ظهر شنبه (29 خرداد 1400) در نشستی خبری که در ستاد انتخابات کشور برگزار شد، به ارایه نتایج اولیه آرای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری پرداخت و گفت: بر اساس تجمیع نتایج بیش از 90 درصد صندوق آرای انتخابات ریاست جمهوری و بر اساس شمارش 28 میلیون و 600 هزار رای، سید ابراهیم رئیسی بیش از 17میلیون و 800 هزار رای، محسن رضایی بیش از 3 میلیون و00 3 هزار رای، عبدالناصر همتی بیش از 2 میلیون و 400 هزار رای و سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی حدود 1 میلیون رای کسب کرده‌اند.

اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری
اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری

وی خاطر نشان‌ کرد: تجمیع آرا همچنان در حال انجام است و با نهایی شدن این تجمیع، آقای وزیر طی یک مراسمی رسمی آمار نهایی را اعلام می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: تمام ظرفیت‌مان را برای تجمیع آرای ریاست جمهوری گذاشتیم و همانطور که قبلاً گفتیم قرار شد در ابتدا آرای ریاست جمهوری را تجمیع کنیم، سپس در تهران وارد شمارش آرای خبرگان، مجلس و سپس شوراها شویم؛ اما استان‌ها و شهرستان‌هایی که کار شمارش آرای ریاست جمهوری‌شان را تمام کرده‌اند، شمارش آرای شوراها را آغاز کردند و چون واحد شهرستانی هستند در خود شهرستان‌ها و استان‌ها آن را اعلام می‌کند و ضرورت اعلام نهایی ملی ندارد.

عرف همچنین فرا رسیدن میلاد امام رضا (ع) را به مردم تبریک گفت و اظهار کرد: از ملت شریف ایران که حماسه 28 خرداد را آفریدند، تشکر می‌کنم.

: برای دریافت مشاوره درباره اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری 1400 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری 1400» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید