مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59980 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نامه فعالان بازار سرمایه به رئیسی برای لغو قیمت‌گذاری دستوری

نامه فعالان بازار سرمایه به رئیسی برای لغو قیمت‌گذاری دستوری

جمعی از فعالان بازار سرمایه با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری اعلام کردند: آثار ناشی از حذف قیمت‌گذاری دستوری، بیش از رفع تحریم‌هاست.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به‌گزارش آسمونی و به نقل از تسنیم، فعالان بازار سرمایه ازجمله بسیاری از شرکت‌ها و نهادهای مالی با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری ایران با بیان اینکه ناکارآمدی صنعت و بازار تحت‌تأثیر قیمت‌گذاری دستوری، به حدی است که آثار ناشی از حذف قیمت‌گذاری دستوری، بیش از رفع تحریم‌های ظالمانه است، خواستار حذف قیمت‌گذاری دستوری شدند و اعلام کردند:

قیمت‌گذاری دستوری در حوزه‌های مختلف اقتصادی ضربات سنگینی به نظام تولید وارد کرده و منافع مصرف‌کننده‌ها را به خطر انداخته است.

آنها در نامه خود به رئیس‌جمهوری، ضمن اشاره به تجربه شکست‌خورده دولت قبلی، با بیان اینکه رانت‌خواران در تلاشند تا کوشش‌ها و برنامه‌های دولت جدید را هم به‌بهانه حمایت از مردم ضعیف به سمت ابزارهای شکست‌خورده‌ای نظیر قیمت‌گذاری دستوری هدایت کنند، تأکید کرده‌اند، قیمت‌گذاری دستوری رانت زیادی را نصیب واسطه‌ها کرده است.

فعالان بازار سرمایه در نامه خود خطاب به رئیس‌جمهوری نوشته‌اند: 

حضرتعالی در سمت قبلی خود به‌عنوان ریاست قوه قضاییه به دفعات از رانت دلار 4200تومانی سخن گفته و بر عزم خود برای مقابله با فساد رانت‌خواران تأکید کرده بودید. مادامی که رانت ازطریق سیاست‌های نادرست قیمت‌گذاری دولتی ایجاد می‌شود، ما شاهد فعالیت رانت‌جویان و گروه‌های غیررسمی محافظ این رانت خواهیم بود. قیمت‌گذاری دستوری به حضور پرتراکم دلالان در بازارها منجر شده، به‌طور مثال فقط در صنعت سیمان سالانه 10هزارمیلیارد تومان رانت بین واسطه‌ها توزیع می‌شود.

نویسندگان این نامه، به آثار مخرب قیمت‌گذاری دستوری در صنایع مختلف اشاره کرده و آن را سرمنشأ فساد دانسته اند و گفته اند: قیمت‌گذاری دستوری در صنعت برق به کاهش جذابیت سرمایه‌گذاری در ایجاد نیروگاه‌های جدید و توسعه نیروگاه‌های قبلی منجر شده و کار به جایی رسیده است که شاهد قطعی مکرر برق هستیم و برای سرپوش‌گذاشتن به این مشکل و جلوگیری از نارضایتی مردم، گزینه قطع برق تولیدکننده‌های سیمان و فولاد مورد توجه قرار گرفته است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نامه فعالان بازار سرمایه به رئیسی برای لغو قیمت‌گذاری دستوری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نامه فعالان بازار سرمایه به رئیسی برای لغو قیمت‌گذاری دستوری» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید