کد مطلب:  60108 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درخواست رئیس دانشگاه تهران از رئیس قوه قضاییه

درخواست رئیس دانشگاه تهران از رئیس قوه قضاییه

رییس دانشگاه تهران با ارسال نامه ای به رییس قوه قضاییه، خواستار آزادی  دانشجوی زندانی این دانشگاه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران گفت: با توجه به اینکه کسری نوری دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران نیمی از دوره حبس خود را گذراندهاست و ظاهرا قانون اجازه آزادی او را میتواند بدهد؛ ما در دانشگاه تهران تقاضای خانواده این دانشجو مبنی بر درخواست آزادی او را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی در ادامه تصریح کرد: به این ترتیب خواسته خانواده کسری نوری برای آزادی او را در قالب نامه ای به رییس قوه قضاییه منعکس کردیم و منتظر پاسخ ایشان هستیم. با توجه به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها هستیم امیدواریم با درخواست آزادی این دانشجو موافقت شود.

شایان ذکر است، اخراج کسری نوری از دانشگاه تهران یکی از مباحثی بود که تیر ماه امسال در شبکه های مجازی مطرح شد و در آن زمان دکتر زارع چاهوکی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن تکذیب این موضوع، توضیح داد: این دانشجو به هیچ عنوان به دلیل زندانی بودن از دانشگاه اخراج نشده است. بلکه برای ثبت نام ترم بعدی خود اقدامی نکرده به همین دلیل از ادامه تحصیل محروم شده است.

 در تاریخ 13 تیرماه کمیسیون موارد خاص دانشگاه تهران جلسه‌ای تشکیل داد که موضوع آن بررسی بازگشت به تحصیل کسری نوری بود. این بررسی به پیشنهاد و درخواست مادر وی که خواهان  ادامه تحصیل فرزندش بوده، صورت گرفته است.

کمیسیون موارد خاص دانشگاه تهران حکمی که تاریخ 1399/09/01 از طریق دانشگاه اعمال شده بود، لغو و اجازه ادامه تحصیل به وی داده شد. بر این اساس زمانی که دوره محکومیت قضایی به پایان برسد، امکان ادامه تحصیل برای او وجود دارد.

نظر خود را درباره «درخواست رئیس دانشگاه تهران از رئیس قوه قضاییه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید