کد مطلب:  59753 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی ناتالیا پارتیکا

بیوگرافی ناتالیا پارتیکا

زمانی که ناتالیا در 27 جولای 1989 در گدانسک لهستان متولد شد، دست راست او فاقد ساعد و مچ بود و به نظر نمی رسید هیچ گاه شانس رقابت با افراد سالم را داشته باشد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بسیاری از ورزشکارانی که هم در المپیک و هم در بازیهای پارالمپیک سابقه حضور داشته اند، زمانی انسانهای سالمی بودند که هیچ نقصی در اندامهای خود نمی دیدند. اما یک سانحه، زندگی آنها را تغییر داد و آنها مجبور شدند در بازیهای پارالمپیک شرکت کنند. به همین خاطر شاید آنها کار آسان تری نسبت به معلولان مادرزاد دارند. چون با بدنی سالم، مدتها تمرین کرده اند در حالی که سایر معلولان، چنین شرایطی نداشته اند.

با این حال شرایط « ناتالیا دوروتا پارتیکا» لهستانی با سایر همتایانش متفاوت است. زمانی که ناتالیا در 27 جولای 1989 در گدانسک لهستان متولد شد، دست راست او فاقد ساعد و مچ بود و به نظر نمی رسید هیچ گاه شانس رقابت با افراد سالم را داشته باشد. وقتی در هفت سالگی پارتیکا ورزش پینگ پنگ را آغاز کرد، اوج رویاهای یک پینگ پنگ باز معلول، حضور در بازیهای پارالمپیک بود.

اما آغاز کار طوفانی ناتالیا نشان داد که او با سایرین متفاوت است. در سال 1999 و در حالی که او تنها 10 سال داشت، در رقابتهای جهانی پینگ پنگ معلولان، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و یک سال بعد به عنوان قهرمان جهان، وارد المپیک 2000 سیدنی شد و عنوان جوان ترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک را از آن خود کرد.

بعد از آن، دوران درخشش ناتالیا در رقابتهای قاره ای آغاز شد. در مسابقات 2001 اروپایی در فرانکفورت او در بخش تیمی برنده مدال طلا شد و دو سال بعد در رقابتهای زاگرب، طلای بخش انفرادی و تیمی این مسابقات را از آن خود کرد. در بین این افتخارات، مدال طلای تنیس روی میز انفرادی و تیمی مسابقات جهانی تایپه را در کلاس 10 از آن خود کرد.

ناتالیا پارتیکا ؛ جوان ترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک
ناتالیا پارتیکا ؛ جوان ترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک

در سال 2004 پارتیکا در بخش انفرادی تنیس روی میز المپیک قهرمان شد و در بخش تیمی هم مدال نقره را از آن خود کرد. در همان سال ناتالیا دست به کاری زد که تا آن زمان، هیچ پینگ پنگ بازی آن را انجام نداده بود. حضور در مسابقات بین المللی فدراسیون تنیس روی میز قاره اروپا که با کسب دو طلا برای او به پایان رسید. آن هم در رقابت با ورزشکارانی که هیچ معلولیتی نداشتند.

در همان سال، او سه طلای در رقابتهای معلولان اروپا کسب کرد و در رقابتهای بین کمیته بین المللی پارالمپیک هم یک طلا و دو نقره دیگر به دست آورد.

روند درخشش ناتالیا بعد از آن هم ادامه پیدا کرد. در سال 2008 او ابتدا در بازیهای المپیک حضور پیدا کرد و کمی بعد نوبت به حضور در پارالمپیک پکن رسید تا او به یکی از دو ورزشکاری تبدیل شود که در آن سال هم در المپیک و هم در پارالمپیک حضور پیدا کرد. ماحصل حضور او در پارالمپیک پکن، طلای کلاس 10 پینگ پنگ بود و نقره بخش تیمی این رقابتها.

چهار سال بعد هم کار بزرگ ناتالیا تکرار شد. او این بار نماینده پینگ پنگ لهستان در المپیک لندن بود و کمی بعد در پارالمپیک 2012 یک برنز تیمی و یک طلای انفرادی به دست آورد. آماری که در بازیهای 2016 ریو به دو مدال طلا افزایش پیدا کرد. در همون سال پارتیکا در المپیک ریو هم حضور پیدا کرد تا آماری دست نیافتنی از خود به جای بگذارد. آماری که در سال 2021 به حضور در شش المپیک و چهار پارالمپیک افزایش پیدا کرد.

آن هم برای ورزشکاری که هرگز در زندگی، طعم داشتن دو دست سالم را نچشید. اما اراده اش، تمام کمبودها را جبران کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی ناتالیا پارتیکا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «بیوگرافی ناتالیا پارتیکا» در کادر زیر بنویسید :

7 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید