مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61654 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نابودی پل تاریخی در سیل اخیر استان فارس

نابودی پل تاریخی در سیل اخیر استان فارس

پل تاریخی آبرسان در شهرستان لامرد واقع در استان فارس که در سال 98 بخشی از آن تخریب شده بود، بر اثر سیل اخیر در خطر نابودی کامل قرار دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، یکی از پژوهشگران و فعالان میراث فرهنگی استان فارس با انتشار تصاویری از  پل تاریخی آبرسان که در بخش اشکنان در شهرستان لامرد واقع است اعلام کرد که بر اثر سیلاب های هفته گذشته در این منطقه بخش زیادی از این پل تاریخی نابود شده است و فقط پایه هایی از آن باقی مانده است.

سیاوش آریا در بخشی از یادداشت انتشاری خود با اشاره به هشدارهای گذشته درباره وضعیت ناپایدار این اثر تاریخی و درخواست رسیدگی از مسئولان مربوطه در این استان، با اشاره به این امر که در سیل سال 1398 بخش‌هایی از این پل ویران شده بود و نیاز به مرمت اضطراری و فوری داشت.

او با انتقاد از مدیریت میراث فرهنگی شهرستان لامرد و مرکز استان فارس تاکید کرده است که این موضوع باعث شد تا یکی از بی‌همتاترین یادمان‌های تاریخی فرهنگی شهرستان لامرد نابود شود و تنها بخش کوچکی از آن باقی بماند.

در پایان لازم به ذکر است که این سازه آبی از جمله بناهای شاخص و ملموس به لحاظ ساختار معماری است که در فهرست آثار ملی ثبت شده و قدمت آن به قرون اولیه اسلامی بازمی‌گردد. سازه این پل از سنگ و ساروج بوده که در سال‌های اخیر و بر اثر خشکسالی تضعیف شده است و با هر بار سیلاب، بخشی از آن نابود شده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره نابودی پل تاریخی در سیل اخیر استان فارس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نابودی پل تاریخی در سیل اخیر استان فارس» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید