کد مطلب:  61872 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شهری 4 هزار نفری که میزبان 80 هزار تماشاگر المپیک زمستانی شد

شهری 4 هزار نفری که میزبان 80 هزار تماشاگر المپیک زمستانی شد

در سومین دوره بازیهای المپیک زمستانی، شهری پذیرای ورزشکاران شد که جمعیت آن حتی به 4 هزار نفر هم نمی رسید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

براي تعيين سومين ميزبان المپيك زمستاني، IOC مجدداً از قانون اوليه خود استفاده كرد و تصميم بر آن شد كه چون ايالات متحده ميزبان المپيك تابستاني 1932 مي‌باشد، ميزباني المپيك زمستاني نيز به اين كشور تعلق يابد. به همين جهت مونترآل (كانادا) به صورت اتوماتيك از فهرست كانديداها كنار رفت تا شهرهاي ولي، ياسميت،كباير مونتين، دنور، دولوث، ليك تاهي و ليك پلاسيد‌ به عنوان نمايندگان آمريكا شانس ميزباني را داشته باشند.

 از اين بين سرانجام ليك پلاسيد در ايالت نيويورك در حالي ميزبان بازي‌ها شد كه جمعيت اين شهر حتي به 4000 نفر هم نمي‌رسيد با اين وجود تنها پيست لوژسواري آمريكا شمالي در اين شهر وجود داشت. البته اين پيست لوژسواري نيز به لطف زحمات رئيس كميته سازماندهي بازي‌ها، دكتر «گادفري دوي» ساخته شد كه ملك خانوادگي خود را به كميته مسابقات بخشيد تا اين ملك به پيست لوژسواري اختصاص يابد.

بازي‌ها در 4 فوريه توسط فرماندار ايالت نيويورك و رئيس جمهور آينده آمريكا «فرانكلين روزولت» افتتاح شد و «جان آمس شي» مقلب به جك شي ـ قهرمان اسكيت سرعت آمريكا- سوگند ورزشكاران را قرائت كرد.

اثرات بحران اقتصادي دهه 20 ميلادي هنوز در تمامي نقاط دنيا ديده مي‌شد و نتيجه آن شد كه تنها حدود 250 ورزشكار در بازي‌ها شركت داشتند كه بيش از نيم از آن‌ها آمريكايي و كانادايي بودند. تعداد كشورها نيز به نسبت بازي‌هاي 1924، هشت عدد كاهش يافته بود در حين برگزاري بازي‌ها گرماي هوا براي سومين بار به المپيك ضربه وارد كرد.

 در مسير رقابت اسكي صحرانوري به قدري برف كمياب بود كه كاميونها برف را از كانادا به اين پيست مي‌آوردند رقابت لوژسواري چهار نفره چندين بار به تعويق افتاد و سرانجام مسابقه در شرايطي برگزار شد كه دو روز از مراسم اختتاميه گذشته بود! پرش‌كنندگان با اسكي نيز بارها درگودال‌هايي كه برف آن به گل و شل تبديل شده بود، سقوط كردند.

در اين مسابقات 80 هزار نفر از نزديك شاهد بازي‌ها بودند و هزاران نفر نيز رقابت‌ها را از طريق راديو گوش مي‌كردند. پاداش بزرگ اين تماشاگران نيز پيروزي آمريكايي‌ها در هر چهار مسابقه اسكيت سرعت و هر دو رقابت لوژسواري بود. بيلي فيسكه در 20 سالگي طلاي خود را در لوژسواري چهار نفره برد. يكي از اعضاي اين تيم «ادي ايگان» بود. مردي كه در المپيك آنتورپ (1920) در وزن هفتم قهرمان بوكس شده بود. با اين قهرماني، ايگان تنها قهرمان تاريخ المپيك لقب گرفت كه هم در المپيك زمستاني و هم در المپيك تابستاني برندة مدال طلا شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره شهری 4 هزار نفری که میزبان 80 هزار تماشاگر المپیک زمستانی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شهری 4 هزار نفری که میزبان 80 هزار تماشاگر المپیک زمستانی شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید