کد مطلب:  65559 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ

بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ

میروسلاو بلاژویچ معروف به چیرو زاده 10 فوریه 1935 در تراونیک، بوسنی و هرزگووین مربی فوتبال کروات-بوسنیایی و بازیکن فوتبال پیشین یوگسلاوی است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نام   میروسلاو
نام خانوادگی بلاژویچ
محل تولد تراونیک، پادشاهی یوگسلاوی
تاریخ تولد 10 فوریه 1935
حرفه کاری سرمربی فوتبال


درباره میروسلاو بلاژویچ

میروسلاو بلاژویچ معروف به چیرو زاده 10 فوریه 1935 در تراونیک، بوسنی و هرزگووین مربی فوتبال کروات-بوسنیایی و بازیکن فوتبال پیشین یوگسلاوی است. مهم‌ترین موفقیت وی در عرصه مربی‌گری کسب مقام سوم جام جهانی فوتبال 1998 با تیم ملی فوتبال کرواسی است. وی سابقه مربیگری در تیم‌های ملی سوئیس، ایران و بوسنی و هرزگوین را نیز دارد.

دوران مربیگری میروسلاو بلاژویچ

ابتدا به عنوان بازیکن وارد زمین فوتبال می‌شد، اما خیلی زود متوجه شد که در این زمینه پیشرفتی نخواهد کرد. بنابراین در جوانی به مربیگری رو آورد. بلاژویچ از سال 1968 که مربی تیم ووی (Vevey) سوئیس شد، پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پیمود تا روزی که به عنوان سرمربی تیم ملی سوئیس روی نیمکت این تیم نشست.

دوران تیم ملی ایران با بلاژویچ

میروسلاو بلاژویچ در کنار براننکو در تیم ملی
بلاژویچ و برانکو در تیم ملی ایران

تیم ملی فوتبال ایران با «بلاژویچ» نتوانست به جام جهانی 2002 راه یابد و در مرحله پلی‌آف در مقابل تیم ملی فوتبال ایرلند، متوقف شد، اما با وجود این ناکامی فدراسیون فوتبال وقت ایران همچنان خواستار ادامه همکاری با «بلاژویچ» بود، اما «بلاژویچ» نپذیرفت و از هدایت تیم ملی ایران کنار کشید، و فدراسیون فوتبال ایران با برانکو ایوانکوویچ وارد گفتگو شد، برانکو ایوانکوویچ، در واقع دستیار بلاژویچ بود. میروسلاو بلاژویچ بعد از ده سال به ایران بازگشت و سرمربی مس کرمان شد. چیرو همچنین از ایران به عنوان وطن دوم خود یاد می‌کرد. او گفته بود مایل بود مربیگری خود را در ایران به پایان برساند.

عکس های میروسلاو بلاژویچ

میروسلاو بلاژویچ
بلاژویچ
تمرین تیم ملی ایران با میروسلاو بلاژویچ
تمرین تیم ملی ایران با حضور بلاژویچ
ثبت قرارداد میروسلاو بلاژویچ با مس کرمان
قرارداد بلاژویچ با مس کرمان
میروسلاو بلاژویچ
بلاژویچ
نظر خود را درباره «بیوگرافی میروسلاو بلاژویچ» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید