کد مطلب:  61159 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موفقیت نوازنده ایرانی در کره جنوبی

موفقیت نوازنده ایرانی در کره جنوبی

نوازنده ایرانی در یک فستیوال موسیقی در شهر سئول با اثر راپسودی طبرستان در بخش ارکسترال برنده جایزه شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، سهیل سلیم‌زاده آهنگساز و نوازنده موسیقی و از پژوهشگران عرصه موسیقی کشورمان چند روز پیش در فستیوال Re –Create در شهر سئول پایتخت کشور کره جنوبی شرکت کرده بود و با اثر راپسودی طبرستان به عنوان یکی از برندگان در بخش ارکترال از طرف هیئت داوری این جشنواره انتخاب شد.

سلیم‌زاده در این مورد این چنین توضیح داد: چندی پیش در فستیوالی به نام « Re –Create» در شهر سئول کشور کره جنوبی شرکت کردم. این فستیوال با هدف بازآفرینی و تفسیر متفاوتی از آثار کلاسیک یا فولکلور کشورها و فرهنگ‌های مختلف شکل گرفته و بیش‌از 150شرکت‌کننده از کشورهای مختلف در آن شرکت کردند.

وی همچنین افزود:  فراخوان این فستیوال در دو بخش «ارکسترال» و «آنسامبل مجلسی» بوده که 4 نفر از منتخبان بخش ارکسترال و 8 نفر از منتخبان بخش آنسامبل مجلسی برگزیده شدند. در این میان خوشبختانه در بین آثار برگزیده بخش ارکسترال «راپسودی طبرستان» از آثار بنده از کشور ایران نیز به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد. این اثر که تفسیر و بازآفرینی از موسیقی فولکلور شمال ایران با ایجاد پلی میان گذشته و حال بین نغمه‌های فولکلور منطقه گیلان و مازندران و موسیقی کلاسیک است که خوشبختانه مورد توجه برگزارکنندگان این فستیوال قرار گرفت و طبق برنامه‌ریزی های انجام گرفته هم قرار است طی روزهای آینده در شهر سئول پیش روی مخاطبان قرار گیرد.

این آهنگساز درباره راپسودی طبرستان این چنین توضیح داد: 

 

راپسودی طبرستان قطعه‌ای در فرم راپسودی نوشته شده برای ارکستر سمفونیک است. این قطعه با تلفیق و ترکیبی از موسیقی فولکلور و شناخته‌شده منطقه شمال ایران که در قدیم طبرستان نام داشت شکل گرفته، موسیقی‌های فولکلور که عمدتاً موسیقی تک‌صدایی با جملات کوتاه هستند تحت تاثیر تغییراتی در ساختار ملودی آنها و ترکیب با ملودی‌های ساخته‌شده آهنگساز و تلفیق با هارمونی‌های موسیقی کلاسیک در فرم راپسودی نوشته شده‌است. در این راپسودی رد نغمه‌های فولکلور همچون «رعنا»، «یار نارنجی»، «گلنسا» به چشم می‌خورد.

 

در پایان لازم به ذکر است که سهیل سلیم زاده از جمله آهنگسازان، تنظیم کنندگان و نوازندگان موسیقی کشورمان است که موسیقی را با نواختن ساز ویولن نزد بابک شهرکی شروع کرد و در کنار یادگیری این ساز  فراگیری مبانی آهنگسازی و تنظیم را نیز در کنار  این هنرمند برجسته کشورمان ادامه داده است.

 

: برای دریافت مشاوره درباره موفقیت نوازنده ایرانی در کره جنوبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «موفقیت نوازنده ایرانی در کره جنوبی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید