کد مطلب:  59234 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رضاحسینی: شرط موفقیت دولت آینده مهار تورم است

رضاحسینی: شرط موفقیت دولت آینده مهار تورم است

نماینده مردم شهربابک در مجلس مهار تورم را شرط موفقیت دولت آینده عنوان کرد و از رئیس جمهور منتخب خواست از افراد خبره، کاربلد و باتجربه در کابینه خود استفاده کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی اظهار کرد: بحث مهم و داغ این روزها بعد از انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کابینه دولت جدید است؛ آقای رئیسی در دوران انتخابات صحبت از کابینه فراجناحی کردند و این‌که از همه گروه‌ها استفاده می‌کنند و ندای وحدت سردادند.

وی اضافه کرد: در عالم سیاست شعار یک چیز است و عمل به آن چیز دیگری، آنچه آقای رئیسی مطرح کردند طبیعتا متفاوت خواهد بود از آنچه به آن عمل می‌شود در این دوره از انتخابات طیف وسیعی از جریانات اصولگرایی دورهم جمع شدند و برای ایشان کار کردند آقای قالیباف وارد عرصه انتخابات نشد آقای رئیسی وارد این عرصه شدند. از طرفی آقای رئیسی، اصلاح‌طلب‌ها و آقای روحانی را متهم به فروپاشی اقتصادی می‌کنند. برخی نزدیکانشان افراد این طیف را ضد انقلاب و کسانی می‌دانند که به گفته آنها آب به آسیاب دشمن می‌ریزند. آقای رئیسی البته بعد از پیروزی در انتخابات گفت که از جریانات مخالف هم استفاده می‌کنم با برخی از کارشناسان تماس گرفت و از آنها مشورت خواست و سامانه‌ای برای نظردادن مردم نیز طراحی کرد، اما به اعتقاد من در عالم سیاست این اقدامات بیشتر جنبه پوپولیستی دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است: اصولگرایان و جبهه پایداری اجازه نخواهند داد که آقای رئیسی در کابینه خود از طیف رقیب و حتی از افراد میانه استفاده کند. همانطور که طیف رقیب هم اجازه نداد ازجریان مقابل استفاده شود و در همه دنیا هم همین است باز سعی می‌کنند تحول مدنظر خود را با افراد خودشان ایجاد کنند. از طرفی آقای رئیسی با مسائل قوه مجریه آشنا نیست ایشان تجربه کاری‌شان در حوزه قضا بوده که از بالا به پایین و دستوری است و حوزه اجرا کاملا متفاوت با آن است و قابل قیاس نیست.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به دعوت 220 نماینده از رئیسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری معتقد است: این کار باعث شد عملا عنان و اختیار از مجلس شورای اسلامی خارج شد. در جریان رای اعتماد به کابینه نمایندگان ناچار هستند به هر کابینه‌ای که معرفی می‌شود رای بدهند. به اعتقاد من این اقدام نمایندگان نوعی دخالت بدون مطالبه و عمل احساسی بود.

رضا حسینی با بیان این‌که بعید است در کابینه آینده از افراد مطرح جریان مقابل استفاده شود، گفت: محتمل است افرادی از جریان احمدی نژاد در کابینه بعد حضور داشته باشند در بین جریاناتی که برای ایشان فعالیت می‌کردند هم افرادی توانمند هستند که ممکن است آنها در ترکیب دولت بعد دیده شوند.

وی شرط موفقیت دولت آینده را مهار تورم عنوان و خاطر نشان کرد: بیشترین چیزی که به مردم فشار آورده و آنها را دلسرد کرده مسائل اقتصادی و معیشتی است و همین است که موجب عصبانیت مردم نیز شده است. دولت آینده باید تلاش کند این تورم را مهار کند از سوئی تعامل با خارج را داشته باشیم و در داخل هم با مافیا هم مبارزه کنیم. آقای رئیسی باید کسانی را به کابینه دعوت کند که صرفا دانشگاهی و تئوریسین نباشند بلکه جنس کار را بشناسند ایشان باید از افراد خبره، کاربلد و باتجربه استفاده کند و در راس مجموعه‌ها صرفا به شعار جوانگرایی بسنده نکند. اقای رئیسی همچنین با توجه به این‌که در حوزه اجرا فعالیت نکرده نیازمند معاون اول اجرایی قوی و کارآمد است که فراجناحی فکر کند و بتواند کابینه را به نوعی هدایت کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که درحال حاضر توقعات زیادی از مردم برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد شده،خاطر نشان کرد: تصور مردم این است که دیگر دوران سختی و گرفتاری تمام شده و به همین جهت دولت آینده کار سختی را در پیش دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره رضاحسینی: شرط موفقیت دولت آینده مهار تورم است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «رضاحسینی: شرط موفقیت دولت آینده مهار تورم است» در کادر زیر بنویسید :

5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید