موج سهمگین تر کرونا در انتظار ایران | آسمونی
کد مطلب: 59451 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موج سهمگین تر کرونا در انتظار ایران

موج سهمگین تر کرونا در انتظار ایران

درحالی کرونای دلتا 29 استان را دربرگرفته که میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی به زیر 40 درصد رسیده و شرایط گسترش این ویروس و ابتلا به آن بحرانی است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : پیک پنجم کرونا با سویه دلتا در کشور جولان می دهد و همچنان آمار ابتلا و مرگ کرونایی رو به صعود اس. تخت خالی در بیمارستانها پیدا نمی شود و تختهای آی سی یو پر شده و در آستانه اشباع است. تامین اجتماعی و نیروهای مسلح به کمک آمده اند و حتی احتمال برپایی بیمارستان صحرایی هم وجود دارد.

تا حدی اوضاع بحرانی است که دانشگاه های علوم پزشکی کشور به رئیس جمهور نامه نوشته و از وضعیت بد روحی و روانی و جسمانی کادر درمانی ابراز نگرانی کرده و هشدار دادند در صورت ادامه روند افزایشی و عدم کنترل موجهای کرونا باعث فرسودگی نظام سلامت خواهد شد.

درهمین حال دکتر علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفته که هنوز به قله موج پنجم کرونا نرسیده ایم و در حال حاضر 29 استان درگیر کرونا دلتا شده و میزان بستری ها درحال بالا رفتن است و میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی پایین و زیر 40 درصد است و اگر به همین شکل باشد هفته آینده ممکن است درگیر موج سهمگین تری شویم و بااین قدرت سرایت بالا که این سویه ویروس کرونا دارد می تواند همه را مبتلا کند.

در عین حال هرچند واکسیناسیون در کشور سرعت گرفته و بیشتر از 9 میلیون نفر دز اول و بیش از دو میلیون نفر دز دوم را تزریق کرده اند و در مجموع تعداد واکسن های تزریق شده به بیش از 12 میلیون دز رسیده، اما با توجه به مدت زمانی که نیاز است تا ایمنی حاصل گردد تاثیر چندانی در کاهش مرگ و میرها و ابتلاها نخواهد داشت. بنابراین همچنان رعایت پروتکلهای بهداشتی تنها و اصلی ترین راه مقابله با کووید 19 است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره موج سهمگین تر کرونا در انتظار ایران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «موج سهمگین تر کرونا در انتظار ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 9 = ?