کد مطلب:  67368 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مهارتهای کلامی باهمسر

مهارتهای کلامی باهمسر

خانواده ازاساسی ترین بنیان های جامعه است پس برای داشتن جامعه ای سالم باید خانواده ای سالم داشته باشیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

خانواده ازاساسی ترین بنیان های جامعه است پس برای داشتن جامعه ای سالم باید خانواده ای سالم داشته باشیم ویکی از مسائل اساسی برای سلامت خانواده نوع گفتار شما باهمسر تان می باشد. با آسمونی همراه باشید.
اولین اصل رعایت ادب وحفظ احترام می باشد .هیچ گاه سعی نکنید ازتعمیم استفاده کنید بطور مثال :همیشه کارهای تو شتابزده است .یا همه ی مردها مثل هم عجول هستند.
هیچ گاه از ضمیر تو در ابتدای جمله استفاده نکنید وضمیر من را جایگزین نمایید.بطور مثال :تو همیشه سرت تو گوشیه ومن را عصبانی می کنی

بهتر است بگوییم: من از کم توجهی ناراحت می شوم لطفا درخانه بیشتر به من توجه داشته باش ،وقتی ما جمله را با تو شروع می کنیم در واقع حس سرزنش کردن ومقصر دانستن را در همسرتان ایجاد می کنیدو به تبع این حس، همسرتان تمایلی به گوش دادن به مابقی صحبت هایتان را ندارد.

سعی کنید شنونده خوبی برای یکدیگر باشیدوذهن خوانی نکنید زیرا اشتباه است وموجب رنجش خاطر همسرتان می شوید. ومورد آخرزمان مناسب را برای گفتگو باهمسرتان انتخاب کنید .بطور مثال :زمانیکه آقا بعدازیک روزکاری پرمشغله وگذراندن ترافیک ومسائل کاری به خانه بازمی گردد درواقع با منطق وارد خانه شده ونیمکره راست مغز (احساسات)غیر فعال است اجازه بدهید تا حداقل بیست دقیقه از ورود ایشان بگذرد وخستگی روزانه راازتن به درکند وسپس صحبت را آغاز کنید .

: برای دریافت مشاوره درباره مهارتهای کلامی باهمسر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مهارتهای کلامی باهمسر» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید