کد مطلب:  64428 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ممنوعیت فروش اینترنتی دارو

ممنوعیت فروش اینترنتی دارو

رییس اداره بازرسی وزارت بهداشت اعلام کرد: «بازدید از داروخانه به معنای تخلف نیست و این بازدیدها باید به صورت روتین و فصلی انجام شوند.»
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی آقای رحیم نیا، رییس اداره بازرسی وزارت بهداشت اعلام کرده است: «در ده روز گذشته، 350 بازدید از داروخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران انجام شده که تخلفات مربوط به دارو یا عدم حضور مسئول فنی در داروخانه‌ها بوده اند. بازدید از داروخانه به معنای انجام تخلف نیست و این بازدید‌ها باید به صورت روتین و فصلی انجام شوند. در خصوص تخلف گرانی دارو در همان محل پرونده تشکیل شده و به مراجع ذی ربط ارسال می‌شود. در حال حاضر 40 پرونده تشکیل و ارسال شده اند. تعداد پرونده‌های ارسالی حدود ده درصد کم‌تر از بازدید‌ها است.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر موضوعی به نام فروش اینترنتی دارو نداریم؛ زیرا با ساز و کار فعلی اصالت سنجی دارو و این که آیا دارو از مبادی قانونی وارد شده و تاریخ مصرف آن نگذشته است، انجام شدنی نیست.»

ایشان تاکید داشتند اگر تائید شود که داروخانه ای دست به فروش اینترنتی دارو زده است، کار او تخلف محسوب شده و تا مدتی سهمیه داروی آن داروخانه قطع می شود. تبلیغ فروش اینترنتی دارو جرم است و مجازات بزرگی دارد. داروخانه ها نباید تبلیغ آنها را بر روی شیشه ها هم نصب کنند.

رئیس اداره بازرسی وزارت بهداشت گفت: «اکثریت داروخانه‌ها کارشان را به درستی انجام داده اند و سامانه‌ها وصل بوده و خدمت رسانی به مردم به خوبی انجام می‌شود. بازدید‌های فصلی باید به صورت مرتب از داروخانه‌ها انجام شوند که متاسفانه حدود یک سال انجام نگرفته اند.»

: برای دریافت مشاوره درباره ممنوعیت فروش اینترنتی دارو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ممنوعیت فروش اینترنتی دارو» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید