کد مطلب:  64428 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ممنوعیت فروش اینترنتی دارو

ممنوعیت فروش اینترنتی دارو

رییس اداره بازرسی وزارت بهداشت اعلام کرد: «بازدید از داروخانه به معنای تخلف نیست و این بازدیدها باید به صورت روتین و فصلی انجام شوند.»
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی آقای رحیم نیا، رییس اداره بازرسی وزارت بهداشت اعلام کرده است: «در ده روز گذشته، 350 بازدید از داروخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران انجام شده که تخلفات مربوط به دارو یا عدم حضور مسئول فنی در داروخانه‌ها بوده اند. بازدید از داروخانه به معنای انجام تخلف نیست و این بازدید‌ها باید به صورت روتین و فصلی انجام شوند. در خصوص تخلف گرانی دارو در همان محل پرونده تشکیل شده و به مراجع ذی ربط ارسال می‌شود. در حال حاضر 40 پرونده تشکیل و ارسال شده اند. تعداد پرونده‌های ارسالی حدود ده درصد کم‌تر از بازدید‌ها است.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر موضوعی به نام فروش اینترنتی دارو نداریم؛ زیرا با ساز و کار فعلی اصالت سنجی دارو و این که آیا دارو از مبادی قانونی وارد شده و تاریخ مصرف آن نگذشته است، انجام شدنی نیست.»

ایشان تاکید داشتند اگر تائید شود که داروخانه ای دست به فروش اینترنتی دارو زده است، کار او تخلف محسوب شده و تا مدتی سهمیه داروی آن داروخانه قطع می شود. تبلیغ فروش اینترنتی دارو جرم است و مجازات بزرگی دارد. داروخانه ها نباید تبلیغ آنها را بر روی شیشه ها هم نصب کنند.

رئیس اداره بازرسی وزارت بهداشت گفت: «اکثریت داروخانه‌ها کارشان را به درستی انجام داده اند و سامانه‌ها وصل بوده و خدمت رسانی به مردم به خوبی انجام می‌شود. بازدید‌های فصلی باید به صورت مرتب از داروخانه‌ها انجام شوند که متاسفانه حدود یک سال انجام نگرفته اند.»

نظر خود را درباره «ممنوعیت فروش اینترنتی دارو» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید