کد مطلب:  62684 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ممنوعیت تردد وسایل نقلیه کاربراتوری از سال 1401

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه کاربراتوری از سال 1401

بر اساس آخرین مصوبه هیات وزیران تردد تاکسی و موتور سیکلت هایی با موتور کابراتتوری در 8 کلانشهر بزرگ کشور از ابتدای سال 1401 ممنوع می باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بر اساس ماده 8 قانون هوای پاک در مصوبات هیات وزیران، از ابتدای سال 1401 تردد تاکسی و موتور سیکلت های کاربراتوری در کلانشهر های تهران، کرج، شیراز، اصفهان، مشهداهواز، تبریز و اراک ممنوع خواهد بود.

همچنین بر اساس این مصوبه تردد و عبور و مرورو تمامی وسایل نقلیه کاربراتوری در نواحی کم انتشار در طرح کاهش آلودگی هوا در این کلانشهر ها ممنوع شده است.

بر اساس جدیدترین مطالعات موردی انجام شده در خصوص انتشار آلایندگی شهر تهران که تحت عنوان کلی گزارش سال 1400 سازمان حفاظت محیط زیست، 21 درصد از سهم انتشار ذرات موجود در هوای پایتخت متعلق به موتور سیکلت ها و 10 درصد از نیز ناشی از آلاینذه های اکسید نیتروژن مربوط به تردد تاکسی های درون شهری است.

در پایان لازم به ذکر است که به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست،  در حال حاضر حدود 10 میلیون وسیله نقلیه فرسوده در سراسر کشورمان  درحال تردد هستند که سهم قابل توجهی را در انتشار آلاینده‌های مختلف هوا دارند و از رده خارج کردن و نوسازی این وسایل سبب کاهش انتشار آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد.

نظر خود را درباره «ممنوعیت تردد وسایل نقلیه کاربراتوری از سال 1401» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید