ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72022 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
معرفی 5 مدل پرده پذیرایی 2023

معرفی 5 مدل پرده پذیرایی 2023

بی‌شک پرده یکی از عناصر مهم در ایجاد دکوراسیون یک خانه است. در این میان پرده پذیرایی از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار است.
زمان مطالعه: 6 دقیقه

بی‏‌شک پرده یکی از عناصر مهم در ایجاد دکوراسیون یک خانه است. در این میان پرده پذیرایی از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار است. مدل پرده پذیرایی تاثیر زیادی در شکل و شمایل فضا خواهد داشت. شاید برای‎تان جالب باشد اگر بدانید که مبلمان و سایر المان‎های موجود در پذیرایی با استفاده از پرده‎های متناسب می‎تواند جلوه به مراتب بهتری داشته باشد. به همین خاطر بایستی در انتخاب پرده مناسب دقت و توجه زیادی داشته باشید. پرده‎ها می‎توانند کلاسیک یا مدرن باشند. این روزها اما انواع مدرن به خاطر شست‏‎وشوی راحت و جابجایی آسان‎تر مورد استقبال قرار می‎گیرند. به همین خاطر در این نوشته قصد داریم تا شما را با 5 مدل پرده مخصوص 2023 بیشتر آشنا کنیم.

مدل پرده پذیرایی زبرا

پرده زبرا (گورخری) یک مدل پرده پذیرایی جدید است که این روزها مورد توجه بسیاری از افراد چه در خانه و چه در فضاهای اداری و فروشگاه‎ها قرار گرفته است. این پرده‎ها همان‎طور که از نام‏شان نیز پیداست، از نوارهایی که یک در میان تور و پارچه هستند به وجود آمده و به شکل موازی و افقی در کنار یکدیگر قرار گرفته‎اند. این شکل از ساخت پرده سبب شده تا آن‎ها توانایی زیادی در کنترل و عبور نور داشته باشند.

این پرده‎ها را به راحتی می‎توان به سمت بالا یا پایین کشید و قرار گرفتن نوارهای توری و پارچه‎ای سبب می‏شود تا بتوان میزان نور اتاق را به راحتی و بر اساس نیاز تنظیم کرد. پرده‎های زیرا می‎توانند روشنایی مناسبی را به فضای اطراف خود هدیه دهند و در کنار آن ظاهر مدرن را تقویت کنند.

یکی از نکاتی که بایستی به آن توجه داشت این است که شما با استفاده از مدل پرده پذیرایی زبرا می‎توانید سطح حریم شخصی خود را کنترل کنید. به این خاطر که یک نوار توری در کنار یک نوار پارچه‎ای قرار گرفته است که با تنظیم آن می‎توانید نور را وارد فضای داخلی کنید. اگر تمایل داشته باشید که حریم شخصی را به طور کامل در اختیار داشته باشید می‎توانید حالت پرده را عوض کنید تا نوار پارچه‎ای روی نوار توری قرار بگیرد و در این صورت نور نیز قابلیت عبور از آن را نخواهد داشت.

پرده زبرا
پرده زبرا

مزایای پرده زبرا

به طور کلی مدل پرده پذیرایی زبرا از مزایای بسیاری برخوردار است که در اینجا به تعدادی از آن‎ها اشاره خواهیم کرد:

 • پرده زبرا از پارچه پلی استر ساخته شده و به همین خاطر از کیفیت بالایی برخوردار است. ضدحریق بودن، دوام بالا و خاصیت غیرسمی از جمله مزایای آن است.
 • پرده زبرا را تقریبا در تمام اماکن می‎توان استفاده کرد. از پذیرایی گرفته تا آشپزخانه، اتاق خواب، ادارات، فضاهای تجاری و ... از جمله جاهایی هستند که می‎توان پرده زبرا را در آنجا نصب کرد.
 • مدل پرده زبرا در رنگ‎، بافت و ابعاد مختلفی تولید می‏شود.
 • تمیز کردن مدل پرده پذیرایی زبرا بسیار آسان است. این پرده‎ها ضد الکتریسیته ساکن هستند و به همین خاطر گرد و غبار به آن‎ها جذب نمی‏شود.
 • پرده‌های جدید زبرا زبرا باعث صرفه‎جویی در مصرف انرژی می‏شود. این پرده‎ها به عنوان یک مانع بین تبادل هوای گرم و سرد قرار می‎گیرند و تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه‎جویی خواهد کرد.

پرده ورتیلاین

این پرده‎ها، که به عنوان پرده زبرا عمودی یا پرده DK نیز شناخته می‏شود، دارای اسلایدهایی است که در وسط آن تور قرار گرفته و در طرفیت آن پارچه مات جای گرفته است. اصولا عرض این اسلایدها 40 سانتی‎متر است.

مدل پرده پذیرایی ورتیلاین اجازه می‎دهد تا ورود نور به اتاق را کنترل و تنظیم کنید. اگر می‎خواهید که کمی نور طبیعی در فضای داخلی خود داشته باشید می‎توانید اسلایدها را طوری کنترل کنید که تور در مقابل پنچره قرار بگیرد. اگر هم دوست ندارید که هیچ نوری وارد فضای داخلی شود و حریم خصوصی به طور کامل حفظ باشد، کافی است که با چرخاندن اسلایدها، بخش پارچه‎ای را در مقابل پنجره قرار دهید.

یکی از مهم‎ترین مزیت‎های پرده ورتیلاین ماننده پرده‎ زبرا پذیرایی این است که با تنظیم اسلایدها، پرده کاملا بسته می‏شود و دیگر نیازی به استفاده از آستر و زیرپرده نخواهید داشت. به همین خاطر هم هزینه‎ها کمتر خواهد شد و هم کارهای مربوط به تمیز کردن پرده کاهش می‎یابد.

پرده ورتیلاین
پرده ورتیلاین

مزایای پرده ورتیلاین

پرده ورتیلاین از مزایای زیادی برخوردار است که از جمله آن‎ها می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نظافت پرده ورتیلاین آسان است. این پرده‎ها ضد الکتریسیته ساکن بوده و میزان جذب گرد و غبار در آن‎ها پایین است.
 • پرده ورتیلاین فقط مدل پرده پذیرایی نیست و می‎توان از آن برای درب‎های کشویی، درب‎های فرانسوی، پنجره‎های بزرگ و کوچک استفاده کرد.
 • پرده ورتیلاین از قیمت مناسبی برخوردار است و می‎توان با هزینه نسبتا کم آن را خریداری کرد.

پرده دابل شید

مدل پرده پذیرایی دابل شید را می‎توان یکی از مدرن‎ترین و جدیدترین انواع پرده دانست که با سازوکار ابتکاری و جالب خود توجه افراد بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. در ساخت این پرده از قاب و براکت دو در یک استفاده شده به طوری که براکت‎ها درون قاب قرار می‎گیرند و هر کدام به شکل مستقل به یک تکیه‎گاه آویزان خواهند شد. در واقع شما می‎توانید از هر کدام از این قاب‎ها به شکل مجزا استفاده کنید. مثلا یکی از آن‎ها را پایین و دیگری را بالا بیاورید.

این پرده‎ها به شکل بالارو طراحی شده‎اند. به این صورت که یک میله در بخش بالایی آن قرار گرفته که پرده دور آن پیچیده خواهد شد. این امکان برای شما وجود دارد که پرده را در هر ارتفاعی که دوست دارید تنظیم کرده و شدت نور و حریم خصوصی را کنترل کنید.

یکی از نکات جالب در مورد پرده دابل شید این است که می‎توانید آن را به شکل برقی هم استفاده کنید. در این حالت دیگر نیازی به زنجیر برای بالا و پایین کردن آن نخواهید داشت و فرایند انجام آن از طریق یک موتور برقی و یک ریموت انجام می‏شود.

پرده‎ دابل شید دارای مدل پرده پذیرایی، اتاق خواب، فضاهای اداری و تجاری است و انواع مختلفی دارد. این پرده‌ها اصولا در دو نوع از پارچه ارائه می‏شوند. پارچه اول ضخیم است و به شکلی طراحی می‏شود که تا جای ممکن از عبور نور به فضای داخلی جلوگیری نماید. پارچه دوم اما به شکل توری و شفاف است و اجازه می‎دهد که نور وارد فضای داخلی شود.

پرده دابل شید

پرده دابل شید

مزایای پرده دابل شید

 • تنوع بالا مهم‎ترین مزیت این پرده‎هاست. شما می‎توانید آن را به شکل ساده، گلدوزی‎شده، دانتل و حتی به شکل چاپی و با طرح دلخواه خود به همراه داشته باشید.
 • پرده دابل شید می‎تواند کنترل بالای نور و حریم شخصی را به ارمغان آورد.
 • با استفاده از نوع برقی این پرده‎ها نیازی به استفاده از زنجیر نیست.
 • حالت عمودی پرده دابل شید، ارتفاع اتاق را بیشتر نشان می‎دهد.

پرده شب و روز

پرده شب و روز یک مدل پرده پذیرایی و دکوراتیو است که توانسته زیبایی پرده‎های جدید زبرا و کارایی پرده‎های شید را به طور همزمان در خود ارائه کند. این پرده‎ها از دو لایه تشکیل شده که هر کدام مکانیزم مستقلی در بالا و پایین شدن دارند. لایه اول و زیرین آن که به عنوان آستر نیز شناخته می‏شود ساده بوده و می‎توان با بالا و پایین بردن آن شدت نور ورودی به فضای داخلی را به طور کامل کنترل کرد. این لایه آستر مقاومت زیادی در برابر نور دارد و می‎توان آن را در اندازه‎های مختلفی تنظیم کرد. این در حالی است که لایه دوم نقش زیبایی و حریم خصوصی را ایفا می‎کند.

پرده شب و روز
پرده شب و روز 

مزایای پرده شب و روز

 • هر دو پرده در یک قاب جمع می‏شود و فضای کمی را اشغال می‎کند.
 • استفاده از آن آسان است و به راحتی می‎تواند شدت نور و حریم شخصی را تنظیم کرد.
 • تنوع بالایی دارد.

پرده پانچ

پرده پانچ، مدل پرده پذیرایی مدرن و جدید است که از یک پارچه و تعدادی حلقه تشکیل شده است. یکی از مهم‎ترین مزیت‎های پرده پانچ نصب آسان و سریع آن است. به طور کلی پرده پانچ را می‎توان از انواع پرده‎های دکوراتیو دانست که تاثیر زیادی در زیبایی فضای داخلی دارند.

پرده‎های پانچ از جمله پرده‎هایی هستند که هم برای پرده پذیرایی و هم برای اتاق خواب و سایر مکان‎ها استفاده می‏شود. تنوع طرح و رنگ در آن‎ها بسیار بالاست و شما می‎توانید آن را در مدل‎های سفید و ساده، سنتی، راه‎راه، داماسک، گل‎دار، نستعلیق و ... خریداری کنید.

پرده پانچ
پرده پانچ

مزایای پرده پانچ

 • شست‏‎وشوی پرده پانچ بسیار ساده است و عدم وجود چین‎های زیاد باعث می‏شود که آلودگی و گرد و خاک در آن نفوذ نکند.
 • نصب و جابجایی آن آسان است و هزینه‎های مربوط به نصب آن بسیار کمتر از سایر پرده‏هاست.
 • پرده پانچ ساده است و مانند مدل پرده زبرا هزینه چندانی ندارد.
 • پرده پانچ به عنوان پرده برای پذیرایی یا سایر فضاها از دوام بالایی برخوردار است و با هر بار شست‏وشو از کیفیت آن کم نمی‏شود.

سخن پایانی

ما در این نوشته سعی کردیم تا 5 مدل پرده پذیرایی جدید و مد روز را به شما عزیزان معرفی کنیم. هر 5 مدل جدید از مزایای زیادی همچون ظاهر مینیمال، قیمت مناسب، کیفیت بالا، جابجایی آسان و کنترل زیاد نور و حریم خصوصی برخوردارند. در این میان پرده‎های زبرا به خاطر شکل و شمایل خاص خود بیشتر مورد توجه قرار گرفته‎اند. در صورتی که شما هم به این نوع پرده‎ها علاقه دارید می‎توانید برای مشاهده مدل پرده پذیرایی جدید به فروشگاه اینترنتی دیددکور سری بزنید و با ویژگی‎ها و قیمت آن‎ها بیشتر آشنا شوید.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی 5 مدل پرده پذیرایی 2023 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی 5 مدل پرده پذیرایی 2023» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید