کد مطلب:  63825 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی فیلم های اکران عید فطر 1401

معرفی فیلم های اکران عید فطر 1401

سخنگوی شورای راهبردی اکران با اعلام اسامی فیلم‌های اکران عید فطر از آخرین مصوبات این شورا خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران در اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی لیستی از فیلم ها برای اکران ویژه در عید فطر 1401 به تصویب این شورا رسیده است.

سرتیپی با اشاره به مصوبات جلسه شورای راهبردی سینما در تاریخ چهارشنبه 31 فروردین 1401 گفت: با توجه به پایین آمدن کف فروش فیلم‌های «قدغن» و«گل بخودی»، فیلم‌های «لامینور» و «انفرادی» به ترتیب در گروه سینمایی کوروش و مگامال به نمایش در می‌آیند.

وی در ادامه افزود: سالن نارنجی از مجموعه شهر آفتاب شیراز بعنوان سرگروه هشتم به جرگه سرگروه‌ها اضافه شد و این گروه از همان تاریخ 7 اردیبهشت 1401 با نمایش فیلم «مغز استخوان» کار خود را آغاز خواهد کرد.

سخنگوی شورای راهبردی اکران در ادامه خاطر نشان کرد:  همچنین در مرحله بعد مقرر شد سینمای هویزه مشهد به جای سینمای بهمن تهران به عنوان سرگروه فعالیت کند و این امر که 2 سینمای مهم شهرستانها در کنار سینماهای شاخص تهران به عنوان سرگروه فعالیت خواهند کرد اتفاق خجسته‌ای است که انشالله ثمرات آن در رونق اکران امسال مشهود گردد.

سرتیپی در ادامه عنوان کرد: برای امکان برنامه‌ریزی بهتر صاحبان فیلم ها، دفاتر پخش و سینماها بویژه سرگروه‌ها فیلم‌های: «بدون قرار قبلی»، «هناس»، «بازیوو» و «والدین امانتی» (در ژانر کودک ونوجوان)، «چند می‌گیری گریه کنی 2»، «روز ششم»، «بی صدا حلزون»، «علفزار»، «طلاخون» و «تی تی» می‌توانند برای اکران در عید فطر با سرگروه‌ها مذاکره نمایند، اما اگر فیلم دارای پروانه نمایش معتبر دیگری نیز در این ایام بتواند با یکی از سرگروه‌های 8 گانه توافق کند، می‌تواند درخواست خود را به شورای راهبردی و یا شورای صنفی جدید ارایه نماید.

در پایان سخنگوی شورای راهبردی اکران با اشاره به لزوم تعیین کف فروش جدید تاکید کرد: بحث تعیین کف فروش جدید برای سرگروه‌ها با عنایت به قیمت جدید بلیت و ظرفیت‌های خوبی که سامانه سمفا در زمینه ارایه اطلاعات دقیق فروش و ضریب اشغال سینماها منتقل می‌کند، با شیوه جدید و نزدیک به رعایت انصاف و عدالت بیشتری در جلسات بعدی پس از تصویب آیین نامه مصوب می‌شود

نظر خود را درباره «معرفی فیلم های اکران عید فطر 1401» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید