کد مطلب:  63120 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معافیت سربازی متاهلین حذف شد

معافیت سربازی متاهلین حذف شد

بر اساس اخبار منتشر شده نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای تامین نظر مثبت شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه 1401 اعطای کارت معافیت رایگان را لغو کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایمنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز چهارشنبه 25 اسفند 1400 برای تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاحات بند الحاقی 1 تبصره شماره 10 ماده واحده لایحه بودجه سال 1401موافقت کردند.

بر اساس این بند الحاقی چنین آمده بود:

 

 

در انتهای ماده (2) قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب 19 آذر 1369و اصلاحات و الحاقات بعدی، بعد از عبارت «جریمه مالی» عبارت «و جزای نقدی معادل مالی که از طریق خلاف قانون به دست آمده است» اضافه می‌شود و منابع حاصل پس از واریز به خزانه داری کل کشور از محل ردیف‌های مربوط، به صورت درآمد هزینه جهت مبارزه با سو جریانات اداری و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات سازمان بازرسی کل کشور در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد.

 

اما بخش مهم این الحاقیه که در بند شماره 3 و تبصره 10 آن می باشد با رعایت اصل 110 قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و تشویق به فرزندآوری، مشمولین غایب و غیر غایب متأهل دارای دو فرزند و بیشتر که بالای سی سال سن دارند، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می‌شوند.

در پایان لازم به ذکر است که این بند الحاقی با هدف جلب رضایت شورای نگهبان برای تایید نهایی لایحه بودجه 1401 حذف شده است و سربازان متاهل دارای دو فرزند دستشان از دریافت کارت معافیت رایگان کوتاه خواهد ماند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره معافیت سربازی متاهلین حذف شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معافیت سربازی متاهلین حذف شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید