کد مطلب:  59999 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مطالبات عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از وزیر جدید جهاد کشاورزی

مطالبات عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از وزیر جدید جهاد کشاورزی

 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم خواست تا قانون جدید خرید تضمینی محصولات کشاورزی را عملیاتی و به طرح امنیت غذایی مجلس توجه کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، علی اکبر علیزاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، درباره مطالباتش از وزیر جدید جهاد کشاورزی گفت: اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدتی باید هر چه سریعتر از سوی سید جواد ساداتی نژاد عملیاتی شود. در زمینه کارهای کوتاه مدت می توان به سامان بخشیدن به بازارهای کالاهای اساسی مثل مرغ و تخم مرغ و از طرف دیگر نهاده های دامی اشاره کرد.

نماینده دامغان در مجلس در خصوص تصمیمات بلندمدت وزارت جهاد کشاورزی گفت: مشکل آب کشاورزی در کشور ما مسئله ای است که به برنامه ریزی و همکاری با وزارت نیرو نیاز دارد. وزیر سابق نیرو دستورالعملی را برای تحدید چاه های کشاورزی ارائه کردند که مشکلات زیادی برای کشاورزان به وجود آورد که وزارت جهاد کشاورزی باید با همکاری وزارت نیرو هر چه سریعتر به این مشکلات پایان دهد.

علیزاده با بیان اینکه ایجاد آرامش در بازار و افزایش امنیت غذایی از موارد ضروری است، گفت: در مجلس طرحی با عنوان امنیت غذایی و رفع موانع تولید وجود دارد که در حال بررسی است و ماده ها و تبصره های متنوعی دارد. انتظار ما نمایندگان این است که در تصویب این طرح که وزیر جهاد کشاورزی نقش اصلی داشته است تسریع صورت گیرد.

وی در پاسخ به مسئله اعتبار بودجه ای - مالی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: مجلس با تصویب یک قانون، تغییرات اساسی در شورای قیمت گذاری ایجاد کرد، بر اساس قانون مجلس وزیر جهاد کشاورزی مسئول این شورا است و مصوبات این شورا مصوبات دولت است و رئیس سازمان برنامه و بودجه موظف است که مصوبات این شورا را در بودجه بگنجاند. خرید تضمینی باید به گونه ای باشد که پول کشاورزان را یکجا بدهد. سید جواد ساداتی نژاد در اجرای این قانون باید اصرار داشته باشد چراکه مسئول قیمت گذاری کالاهای اساسی شخص وزیر جهاد کشاورزی است.

: برای دریافت مشاوره درباره مطالبات عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از وزیر جدید جهاد کشاورزی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مطالبات عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از وزیر جدید جهاد کشاورزی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید