مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  65739 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مشخصات پردازنده‌های نسل 14 اینتل فاش شد

مشخصات پردازنده‌های نسل 14 اینتل فاش شد

پردازنده‌های نسل 14 اینتل ظاهرا دارای فناوری‌های پیشرفته و معماری جدیدی خواهند بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پردازنده‌های نسل 14 اینتل ظاهرا دارای فناوری‌های پیشرفته و معماری جدیدی خواهند بود و امروز نیز اطلاعات تازه‌ای درباره آن‌ها فاش شده است. نسل 14 شامل مدل‌های Meteor Lake-U و -P و -H خواهد. بود و این پردازنده‌ها برای اولین بار از معماری مبتنی بر تایل (Tile) استفاده خواهند کرد.

به گزارش آسمونی، تایل‌های پردازشی پردارنده‌های نسل 14 اینتل ظاهرا از پروسه ساخت Intel 4 بهره خواهند برد و مدل‌های ML-P و -H ‌دارای حداکثر 6 هسته P و 8 هسته E خواهند بود در حالیکه مدل‌های ML-U دارای 2 هسته P کمتر خواهند بود‌. همه این هسته‌ها از یک معماری جدید میکرو بهره خواهند برد و عملکرد IPC بسیار بالایی خواهند داشت. ‌ تایل مربوط به پردازنده گرافیکی مشل 14 اینتل نیز از فناوری 3 نانومتری TSMC بهره خواهد برد و دارای 128 واحد اجرایی خواهد بود. این پردازنده احتمالا از معماری جدید Xe-LPG استفاده خواهد کرد.

پردازنده‌های نسل 14 اینتل ظاهرا PCH را به دو تایل مجزا تقسیم خواهند کرد بطوریکه تایل SoC دارای همه کنترلرهای لازم برای یک واحد پردازشی مدرن خواهد بود‌ و تایل I/O فقط دارای یک اینترفیس واقعی شامل PCIe، USB و SATA خواهد بود. نکته بعدی در مورد این پردارنده‌ها آن است که همه مدل‌های آن‌ها از حداکثر 96 گیگابایت رم DDR5-5600 و حذاکثر 64 گیگابایت رم LPDDR5X-7467 پشتیبانی خواهند کرد و مدل Meteor Lake-H از استاندارد PCIe 5.0 نیز پشتیبانی خواهد کرد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مشخصات پردازنده‌های نسل 14 اینتل فاش شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مشخصات پردازنده‌های نسل 14 اینتل فاش شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید