کد مطلب:  63888  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مشاهده پلنگ سرگردان در قائمشهر

مشاهده پلنگ سرگردان در قائمشهر

بر اساس تصاویر منتشر شده صبح امروز در خیبان های قائمشهر یک قلاده پلنگ مشاهده شده است و ماموران محیط زیست و آتشنشانی در حال تلاش برای زنده گیری این موجود هستند
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از تسنیم،صبح امروز ویدیویی از حضور یک قلاده پلنگ در خیابان های شهر قائمشهر در استان مازندران در فضای مجازی منتشر شد.

مصطفی عرب، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قائمشهر درباره جزئیات پلنگ سرگردان در سطح شهر قائمشهر اظهار داشت: ‌ یک قلاده پلنگ بالغ که ساعت 6 صبح امروز بر بالای ساختمان بانک صادرات شعبه خیابان ساری شهر قائم شهر مشاهده شده است و به داخل باغ مسکونی در اطراف آن منطقه متواری شده بود با تلاش ماموران محیط زیست و آتش نشانان پس از چهار ساعت با دارت زنده‌گیری شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قائمشهر در ادامه تاکید کرد: به منظور اطمینان از سلامت پلنگ، حیوان به مرکز قرنطینه مرکز استان منتقل تا پس از اطمینان از سلامتی کامل، بررسی علت حضور این پلنگ در محدوده شهری و برای رها سازی آن تصمیم گیری شود. متاسفانه در این عملیات زنده گیری دو مامور نیروی انتظامی زخمی شدند.

‌روابط عمومی محیط‌زیست مازندران نیز اعلام کرد: پلنگ سرگردان با استفاده از تفنگ بیهوشی در یکی از باغ‌های اطراف راه‌آهن قائم‌شهر زمین‌گیر و برای انجام آزمایش‌ها در حال انتقال به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران نیز با بیان این که پلنگ مشاهده شده در خیابان های قائمشهر به پناهگاه ساری جهت قرنطینه و بررسی های اولیه  منتقل شده است، گفت: پلنگی که امروز در قائمشهر مشاهده شد، یک پلنگ کاملا وحشی بوده است که به دلیل پیدا نکردن غذا، از جنگل فرار کرده و به شهر پناه آورده است.

: برای دریافت مشاوره درباره مشاهده پلنگ سرگردان در قائمشهر فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «مشاهده پلنگ سرگردان در قائمشهر» در کادر زیر بنویسید :

6 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید