کد مطلب:  67351 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مسمومیت 61 دانش‌آموز در قم

مسمومیت 61 دانش‌آموز در قم

تعدادی از دانش آموزان برخی از مدارس شهر قم دچار مسمومیت استنشاقی شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تعدادی از دانش آموزان برخی از مدارس شهر قم دچار مسمومیت استنشاقی شدند. میزان شدت و تعداد دانش آموزان دچار حادثه مسمومیت امروز مدارس قم تاکنون از سوی اورژانس اعلام نشده است.

یکی از دانش آموزان دبیرستان قرائتی که در فضای مجازی عنوان شده بود این مدرسه در پردیسان هم دچار حادثه شد  اظهار داشت: این موضوع صحت ندارد و ما در کلاس درس بودیم که یکی از بچه‌ها عنوان کرد، بویی به مشام می‌رسد که بلافاصله با هماهنگی معلم، کلاس درس تغییر کرد و درس ادامه یافت و کسی از دانش آموزان دچار مسمومیت نشد.

وی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده توسط مدیر مدرسه، اورژانس در محل مدرسه حضور یافت تا در صورت بروز مشکلی اقدامات لازم صورت پذیرد.

تاکنون ۵ بار حادثه مسمومیت جمعی دانش آموزان در مدارس قم رخ داده که علت حوادث نیز مشخص نشده و نامعلوم است.

در روزهای ۹ آذر در هنرستان نور یزدانشهر قم تعداد ۱۸ دانش آموز، در ۲۲ آذر در هنرستان نور یزدانشهر قم تعداد ۵۱ دانش آموز، در ۸ بهمن در مدرسه فاطمیه قم واقع درصفاشهر تعداد ۱۵ دانش آموز، در ۱۰ بهمن در مدرسه فاطمیه قم تعداد ۱۸ دانش آموز و در ۱۲ بهمن امسال در مدرسه بلقیس برقعی قم تعداد ۷ دانش آموز و یک معلم در اثر حوادث ناشی از استنشاق گاز دچار مسمومیت شدند.

روزهای گذشته جلسه‌ای در دادستانی استان قم به دنبال وقوع حوادث مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس قم با حضور مسئولان استانی و با محوریت بررسی ابعاد و علل بروز این حوادث و راهکارهای پیشگیری از حوادث مشابه برگزار شد.

احمد امیرآبادی فراهانی و حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرده بودند، به دلیل اینکه مسئولان استانی پاسخ قانع کننده ای در خصوص علل این حوادث ندادند، برای مشخص شدن علت این حادثه‌ها پیگیری‌هایی در سطح ملی در حال انجام است و سوال از وزرای آموزش و پرورش و بهداشت و درمان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

: برای دریافت مشاوره درباره مسمومیت 61 دانش‌آموز در قم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مسمومیت 61 دانش‌آموز در قم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید