کد مطلب:  62552 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مرگ یک اعدامی پس از شنیدن خبر نجات از چوبه دار!

مرگ یک اعدامی پس از شنیدن خبر نجات از چوبه دار!

مرد 55 ساله ای که 18 سال قبل مرتکب یک فقره قتل شده بود و مدت ها منتظر روز اعدامش بود پس از شنیدن خبر بخشش اولیا دم از خوشحالی سکته کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از همشهری،  مرد 55 ساله ای به نام اکبر اواخر 1382 به اتهام قتل عمد در بندرعباس دستگیر شد. او و 3 نفر دیگر متهم بودند در جریان جنایتی هولناک مردی را به قتل رسانده‌اند. پس از محاکمه این 4 متهم در دادگاه، اکبر و یکی دیگر از همدستانش به اتهام مباشرت در قتل عمدی به قصاص محکوم شدند. آنها مدعی بودند در دفاع از ناموس مرتکب قتل شده‌اند اما دفاعیات‌شان دلیل بی‌گناهی آنها نشد.

چون یک نفر به قتل رسیده و قرار بود 2 نفر قصاص شوند، اولیای دم برای قصاص هر دو متهم باید تفاضل دیه یک مرد را پرداخت می‌کردند.در این شرایط بود که آنها تصمیم گرفتند ابتدا داوود پای چوبه دار برود. در حالی که حکم قصاص در دیوان عالی کشور نیز مهر تأیید خورده و مراحل استیذان را نیز طی کرده بود، چندی بعد همدست اکبر پای چوبه دار رفت و قصاص شد. 

اجرای حکم قصاص داوود، کابوس‌های شبانه اکبر را دوچندان کرد. او که مجازات همدستش را به چشم دیده بود، حتم داشت که اولیای دم هرطور که شده به‌زودی با پرداخت تفاضل دیه او را نیز قصاص خواهند کرد. او تلاش‌های زیادی برای جلب رضایت اولیای دم انجام داد اما فایده‌ای نداشت و آنها برای اجرای حکم قصاص اصرار داشتند اما چون توانایی پرداخت تفاضل دیه را نداشتند اجرای حکم به تعویق افتاده بود.

اکبر در زندان شرایط سختی را می‌گذراند. سال‌ها بود که شب‌ها با کابوس چوبه دار می‌خوابید. او همه این سال‌ها را با ترس از اجرای حکم گذراند تا اینکه با گذشت 18 سال از وقوع قتل، مسئولان شورای حل اختلاف زندان تصمیم گرفتند برای جلب رضایت اولیای دم پا پیش بگذارند.

اکبر که در 37 سالگی مرتکب قتل شده بود حالا مردی 55 ساله بود. فشار روحی این سال‌ها باعث شده بود که او به انواع بیماری‌های روحی و روانی مبتلا شود.

مسئولان زندان این احتمال را می دادند که اگر اولیای دم از شرایطی که او دارد باخبر شوند او را خواهند بخشید. با این حال رایزنی‌ها با اولیای دم آغاز شد اما آنها قبول نکردند و به صورت جدی خواهان قصاص بودند و گفتند حرف‌شان همان چیزی است که 18 سال قبل گفته‌اند و قاتل باید مجازات شود.

اولیای دم مقتول ساکن اصفهان بودند. با اینکه در رایزنی‌های اولیه آنها اعلام کرده بودند حاضر به بخشش نیستند اما گروهی از مسئولان شورای حل اختلاف زندان بندرعباس با امید اینکه شاید آنها در ملاقات حضوری قاتل را ببخشند راهی اصفهان شدند. اولیا دم وقتی شرایط مرد زندانی برای‌شان توضیح داده شد و اینکه فهمیدند او با تحمل 18سال زندان مرد دیگری شده است برای گذشت از قصاص آماده شدند.

 یکی از اعضا شورای حل اختلاف در تماس تلفنی با همکارانش در زندان خبر بخشش اکبر را به آنها اعلام کرد و خواست تا این خبر را به او اعلام کنند. دقایقی بعد یکی از مسئولان زندان سراغ اکبر رفت و گفت تلاش‌ها برای بخشیده‌شدنش به نتیجه رسیده و او به‌زودی آزاد می‌شود. اکبر باورش نمی‌شد خبری که می‌شنود واقعیت دارد.

هم‌بندی‌های او هم با شنیدن این خبر جشن گرفتند وخوشحال شدند. اکبر اما هنوز شوکه بود. او که در این مدت دچار بیماری قلبی شده بود ناگهان حالش بد شد و مأموران زندان او را به بهداری منتقل کردند. معاینه اولیه نشان می‌داد مشکل او جدی است.

به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بیمارستان منتقل شد اما ساعتی بعد روی تخت بیمارستان جانش را از دست داد تا درحالی‌که اولیای دم مقتول او را بخشیده بودند جان از بدنش خارج شد.

: برای دریافت مشاوره درباره مرگ یک اعدامی پس از شنیدن خبر نجات از چوبه دار! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مرگ یک اعدامی پس از شنیدن خبر نجات از چوبه دار!» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید