کد مطلب:  58768 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک مربی زن در راه هدایت تیم ملی انگلیس؟

یک مربی زن در راه هدایت تیم ملی انگلیس؟

هواداران انگلیسی اعتقاد دارند که اما هیز، سرمربی تیم زنان چلسی، باید جانشین گرت ساوت گیت در تیم ملی این کشور شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اما هیز نامی است که این روزها در فوتبال انگلیس پیاپی شنیده می شود. هیز یکی از کارشناسانی است که در کنار اسطوره هایی چون گرام سونس، روی کین و گری نویل، به کارشناسی بازی های یورو 2020 در شبکه ITV انگلیس می پردازد.

این سرمربی و کارشناس 44 ساله فوتبال به دلیل مهارت و دید عمیقی که در تفسیر و تحلیل مسابقات داشته، تا به اینجا به شدت مورد ستایش هوادران قرار گرفته است.

یک مربی زن در راه هدایت تیم ملی انگلیس؟
یک مربی زن در راه هدایت تیم ملی انگلیس؟

هیز همچنین با ارائه تجزیه و تحلیلی درخشان در گزارشی برای The Athletic که در آن با دلایلی متقن ثابت کرده بودکه چرا انگلیس باید با دو هافبک نگهدارنده مقابل کرواسی بازی کند، هواداران انگلیسی را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

گرت ساوت‌گیت در دیدار برابر کرواسی از دکلان رایس و کالوین فیلیپس به عنوان دو هافبک نگه دارنده انگلیس استفاده کرد و سه شیرها موفق شدند در نخستین بازی خود در یورو 2020 با نتیجه 1-0 کرواسی را شکست دهند. هواداران به تازگی در شبکه های اجتماعی هیز را به خاطر مقاله اش در اتلتیک و همچنین آنالیزهای او به عنوان کارشناس از مسابقات یورو، تحسین کردند.

در این بین بسیاری از هوادارن انگلیسی نیز خواستار این شده اند که سرمربی تیم زنان چلسی جانشین گرت ساوت گیت در تیم ملی انگلیس شود. هیز فصل موفقی را با چلسی پشت سر گذاشت و توانست به همراه این تیم با پشت سر گذاشتن منچسترسیتی قهرمان سوپرلیگ زنان شود. چلسی با هدایت هیز همچنین به فینال چمپیونزلیگ زنان رسید اما 4-0 برابر بارسلونا شکست خورد.

یک مربی زن در راه هدایت تیم ملی انگلیس؟
یک مربی زن در راه هدایت تیم ملی انگلیس؟

در ماه فوریه شایعاتی مطرح بود که هیز گزینه هدایت تیم دسته یکی AFC ویمبلدون است و به این ترتیب او تبدیل به نخستین زنی می شد که هدایت یک تیم فوتبال مردان را در یکی از لیگ های انگلیس بر عهده دارد.

گفتنی است برای اولین بار در تاریخ فوتبال انگلیس قرار است یک زن ریاست اتحادیه فوتبال این کشور را بر عهده بگیرد. دبی هیویت 57 ساله به عنوان نامزد حضور در این سمت بسیار مهم معرفی شده و در صورت تایید شورای FA یا همان اتحادیه فوتبال انگلیس از ژانویه 2022 کار خود را به شکل رسمی در این نهاد آغاز خواهد کرد.

در ماه فوریه شایعاتی مطرح بود که هیز گزینه هدایت تیم دسته یکی AFC ویمبلدون است و به این ترتیب او تبدیل به نخستین زنی می شد که  هدایت یک تیم فوتبال مردان را در یکی از لیگ های انگلیس بر عهده دارد.

گفتنی است برای اولین بار در تاریخ فوتبال انگلیس قرار است یک زن ریاست اتحادیه فوتبال این کشور را بر عهده بگیرد. دبی هیویت 57 ساله به عنوان نامزد حضور در این سمت بسیار مهم معرفی شده و در صورت تایید شورای FA یا همان اتحادیه فوتبال انگلیس از ژانویه 2022 کار خود را به شکل رسمی در این نهاد آغاز خواهد کرد.

دبی هیویت در حالی به عنوان رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس کار خود را آغاز خواهد کرد که پیش از این گرگ کلارک عهده دار این سمت بود اما او به دلیل اظهارات نژادپرستانه اخیر خود که جنجال زیادی نیز به پا کرد، از این مسند کنار گذاشته شد.

به نظر می رسد که بالاخره پس از سال ها تلاش فعالان اجتماعی در یک گوشه از جهان شایسته‌سالاری به آرامی در حال جایگزینی با کلیشه های کهنه جنسیتی و نژادی است.

نظر خود را درباره «یک مربی زن در راه هدایت تیم ملی انگلیس؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید