کد مطلب:  59573 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امیرعبداللهیان: ایران بر مذاکرات بین افغانی با حضور همه طرف‌ها تأکید دارد

امیرعبداللهیان: ایران بر مذاکرات بین افغانی با حضور همه طرف‌ها تأکید دارد

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با تاکید بر موضع ایران بر مذاکرات بین افغانی با حضور همه طرف‌ها، تأمین امنیت مردم در داخل افغانستان و جلوگیری از موج مه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی،ژان آرنو، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

 امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل در این دیدار ضمن تشریح دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات افغانستان و منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران بر مذاکرات بین افغانی با حضور همه طرف‌ها تأکید دارد. وی تأمین امنیت مردم در داخل افغانستان و جلوگیری از حرکت موج مهاجران به سوی مرز‌ها را مهم خواند و بر ضرورت وحدت میان همه طرف‌ها تأکید کرد.

وی بر نقش سازمان ملل در ایجاد صلح و امنیت در افغانستان تأکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران از راهکار های سازمان ملل در حل بحران افغانستان حمایت می‌کند.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اقدامات غیرمسئولانه آمریکا و آثار رفتار اشغالگرانه این کشور، مشکلات مردم رنج دیده افغانستان را چند برابر کرده است. وی در ادامه تصریح کرد: ما نباید در ادامه بی مسئولیتی آمریکایی‌ها شاهد اقدامات آرام سازمان ملل باشیم.

ژان آرنو نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان در ادامه این دیدار نقش همسایگان به ویژه ایران را در حل مناقشات افغانستان قابل توجه دانست و اظهار کرد: باید اجماع بین المللی مستحکم تری در خصوص مسئله افغانستان ایجاد شود و این موضوع نیازمند حمایت کشور‌های همسایه است.

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان در پایان این دیدار بر ضرورت حمایت از راه حل سیاسی در حل و فصل بحران افغانستان تأکید کرد و نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران را ستود.

: برای دریافت مشاوره درباره امیرعبداللهیان: ایران بر مذاکرات بین افغانی با حضور همه طرف‌ها تأکید دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «امیرعبداللهیان: ایران بر مذاکرات بین افغانی با حضور همه طرف‌ها تأکید دارد» در کادر زیر بنویسید :

2 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید