کد مطلب:  64140 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مذاکرات آمریکا و انگلستان با محوریت تنش چین و تایوان

مذاکرات آمریکا و انگلستان با محوریت تنش چین و تایوان

بر اساس اطلاعات منتشر شده مقامات آمریکا و انگلیس مذاکراتی را بر سر تهدیدات احتمالی چین در موضوع تایوان برگزار کردند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روزنامه فایننشال تایمز،  مقامات آمریکا و انگلیس برای نخستین بار مذاکراتی سطح بالا با محوریت بررسی فرآیند همکاری نزدیک تر در جهت کاهش احتمال جنگ با چین بر سر تایوان و بررسی طرح‌های احتمالی درگیری را برگزار کردند.

بر اسا اعلام منابع آگاه به روزنامه فاننشال تایمز؛ در این دیدار ها که در دو روز و  با موضوع استراتژی هند و اقیانوس آرام برگزار شده است؛ کورت کمپبل، هماهنگ کننده کاخ سفید در امور هند و اقیانوسیه، لورا رزنبرگر، مقام ارشد امنیت ملی آمریکا در زمینه چین حضور داشتند و این دیدار در جریان یک نشست دوجانبه جامع‌تر در زمینه راهبرد در حوزه هند و اقیانوسیه میان دو طرف برپا شد.

همچنین بر اساس اعلام یک مقام آگاه دیگر که به شرط عدم افشای نامش اطلاعات را به فایننشال تایمز منتل کرده است تایید کرده است که کمپبل و رزنبرگ درباره طیف وسیعی از موضوع‌ها از احتمال افزودن تماس‌های دیپلماتیک با تایپه از سوی انگلیس، تا تقویت به اصطلاح بازدارندگی در آسیا رایزنی کردند.

روزنامه فاننشال تایمز در خصوص این مذاکره مهم در شرق آسیا اعلام کرده است که آمریکا درصدد مشارکت بیشتر انگلیس نیست، چرا که تایوان در تهدید قطعی به سر می‌برد.این گفت و گوها بخشی از تلاشی گسترده‌تر از طرف کاخ سفید جهت تقویت همکاری با هم پیمانان اروپایی آمریکا در این زمینه بود. منابع آگاه تاکید کردند که واشنگتن هم اکنون در حال تبادل اطلاعات درباره تایوان با برخی از متحدان خود است.

در پایان لازم به ذکر است که کشور تایوان از سال 1949 به صورت خودمختار بوده است اما هرگز به طور رسمی از چین اعلام استقلال نکرده است. مقامات چین اما در چارچوب سیاست چین واحد، این جزیره با جمعیت  23.5 میلیون نفر را به عنوان یک قلمرو جدا شده به حساب آورده است.

: برای دریافت مشاوره درباره مذاکرات آمریکا و انگلستان با محوریت تنش چین و تایوان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مذاکرات آمریکا و انگلستان با محوریت تنش چین و تایوان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید