کد مطلب:  62040 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مخالفت AFC با درخواست عراق

مخالفت AFC با درخواست عراق

بر اساس اعلام رسمی AFC، افسران اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست تیم ملی عراق مخالفت کردند و بازی ایران و عراق امروز عصر برگزار خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، دیدار تیم ملی کشورمان و تیم ملی عراق در چارچوب انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 18 امروز 7 بهمن 1400 و در شرایطی آغاز خواهد شد که شیوع دوباره کرونا و با ظهور س.ویه جدید امیکرون، شرایط دو تیم بسیار حساس تر و بغرنج تر از قبل شده است.

کاروان تیم ملی عراق از همان ابتدای ورود خود به ایران و در تست ها و آزمایش های اولیه 4 مورد ابتلا به کرونا را نشان دادند و در ادامه و در بررسی های روز گذشته 4 مورد دیگر نیز شناسایی شد و مجموع موارد کرونایی تیم ملی عراق به عدد 8 رسید.

همین موضوع باعث اعتراض شدید مدیران اجرایی تیم ملی عراق نسبت به پاسخ تست‌ها شده است. آنها مسئولان پزشکی دریافت کننده تست در تهران را مقصر پاسخ مثبت شدن 8 نفر از آنها نظیر مصطفی ناظم، شیرکو کریم، حسین علی و حسین جبار می‌دانند.

به همین علت فدراسیون فوتبال عراق در نامه‌ای رسمی از AFC خواستار تغییر زمان برگزاری بازی با ایران تا زمان کافی برای راستی آزمایی تست‌های کرونا وجود داشته باشد.

افسران اجرایی AFC نیز با درخواست عراق مخالفت صریح و اعلام کردند طبق قوانین بازی‌های بین المللی در دوران کرونا باید این دیدار در موعد مقرر برگزار شود. همین امر باعث درگیری لفظی شدید بین مدیران اجرایی عراق با مسئولان AFC شد البته با وساطت تعدادی از مسئولان فدراسیون فوتبال مانع از درگیری فیزیکی آنها شد.

در پایان لازم به ذکر است که طبق قوانین رسمی فیفا دیدارهای بین المللی در صورتی که تعداد بازیکنان هر تیم بیشتر از 13+1 باشد باید برگزار شود. از این رو دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق لغو نشده است و دو تیم با یکدیگر بازی خواهند کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره مخالفت AFC با درخواست عراق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مخالفت AFC با درخواست عراق» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید