مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61906 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مخالفت کمیسیون تلفیق با افزایش سن بازنشستگی

مخالفت کمیسیون تلفیق با افزایش سن بازنشستگی

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401 از حذف موضوع افزایش سن بازنشستگی از لایحه بودجه سال 1401 خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران حاضر در بهارستان درباره مصوبات امروز در این کمیسیون گفت: عضای کمیسیون تلفیق بودجه در مصوبه‌ای مقرر کردند که بند مربوط به افزایش دو سال سن بازنشستگی از لایحه بودجه سال آینده حذف شود.

میرتاج‌الدینی در این خصوص افزود: همچنین بند مربوط به محاسبه حقوق بازنشستگی از متوسط حقوق 2 سال به 3 سال نیز از لایحه بودجه حذف شد.

لازم به ذکر است که در لایحه بودجه سال 1401 افزایش سن و سابقه بازنشستگی توسط دولت سیزدهم گنجانده شده بود و در تاریخ 15 دی 1400 ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در این خصوص گفته بود: دلیل اصلی حذف افزایش 2ساله سن بازنشستگی توسط کمیسیون اجتماعی این بود که با ذینفعان این بحث مشورتی نشده است. برای اینکه درآمد صندوق‌ها را پایدار کنیم راه‌حل آن افزودن دو سال به سن بازنشستگی در بودجه سنواتی نیست. چراکه این موضوع اولا مغایر با برنامه ششم توسعه بوده و ثانیا اینکه احکام دائمی را نمی‌توانیم در بودجه سنواتی بیاوریم.

در نتیجه از نیمه دی ماه زمزمه هایی از حذف این بخش از لایحه بودجه وجود داشته است و امروز و با نهایی شدن این کار خبر رسمی آن منتشر شده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مخالفت کمیسیون تلفیق با افزایش سن بازنشستگی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مخالفت کمیسیون تلفیق با افزایش سن بازنشستگی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید