کد مطلب:  61217 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واردات خودرو منتفی می شود؟

واردات خودرو منتفی می شود؟

در این بخش با بررسی اینکه آیا عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالف واردات خودرو نی باشد در خدمت شما هستیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالف اعلام کرد واردات خودرو برخلاف سیاست‌های کلی نظام است. میرسلیم اعلام کرد کشور ما در شرایط کنونی وضعیت خوبی از لحاظ ارزی ندارد و باید ارز در اختیار کشور صرف واردات کالاهای اساسی و ضروری شود، اما خودرو جزو کالاهای اساسی نیست و نباید ارز کشور را صرف واردات خودرو کرد.واردات خودرو باعث می‌شود به تولیدکنندگان داخلی لطمه وارد شود و این کار به مصلحت کشور نیست. البته مشکلاتی از نظر کیفیت تولیدات داخلی خودرو وجود دارد که باید حل و فصل شود اما راهکار آن فنی است، نه اینکه با واردات خودرو باعث تعطیلی و یا رکود فعالیت‌های داخلی صنعت خودرو شویم.

میرسلیم همچنین اعلام کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر زحمات زیادی در این زمینه کشیده شده که نشان می‌دهد صنعت خودرو داخلی ما حرکت اصلاحی خوبی را در زمینه‌های فنی آغاز کرده است، اما هنوز این اقدامات تکمیل نشده است و باید این روند اصلاحی ادامه پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال بر اینکه آیا واردات خودرو به کل منتفی می‌شود، گفت واردات خودرو به صورت کلی برخلاف سیاست‌های نظام است چرا که ما تولید داخلی خودرو را داریم و میزان تولید داخلی خودرو پاسخگوی نیازهای داخلی کشور است و حتی میزان تولید، بیشتر از نیازهای کشور است.

: برای دریافت مشاوره درباره واردات خودرو منتفی می شود؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واردات خودرو منتفی می شود؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید