مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  62798 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مخالفت مجلس با اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اقتصادی

مخالفت مجلس با اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اقتصادی

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان با اخذ مالیات بر ارزش افزوده از سرمایه گذاران و استفاده کنندگان از مناطق آزاد اقتصادی مخالفت کردند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز 14 اسفند 1400 و در جریان بررسی موارد ارجاعی از کمیسیون تلفیق در خصوص حذف بند ش تبصره 6 بخش درآمدی لایحه بودجه 1401 با اتفاق نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حذف مالیات بر ارزش افزوده پرداختی از سوی صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران در مناطق آزاد اقتصادی حذف شد.

علیرضا سلیمی، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در توضیح حذف این بند از لایحه بودجه 1401 گفت: به دنبال قانون دائمی که ما وضع کردیم سرمایه گذاران اعتماد کردند و در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سرمایه گذاری کردند. اما اکنون اگر با یک قانون یک ساله این معافیت مالیاتی را کنار بزنیم منجر به فرار سرمایه گذار خواهد شد. برخی از کشورهای همجوار ما مناطق آزاد اقتصادی بزرگی ایجاد کرده اند تا سرمایه گذار ایرانی را جذب کنند، چنین قوانینی می تواند منجر به فرار سرمایه گذار از کشور شود.

بر اساس بند ش تبصره 6 لایحه بودجه 1401 قرار بود در سال آینده مناطق آزاد تجاری-صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی همانند سایر مناطق تجاری و صنعتی مشمول پرداخت مایلیات بر ارزش افزوده شود که در جلسه امروز نمایتدگان با این امر مخالفت کردند و این بند از لایحه بود جه 1401 حذف شد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مخالفت مجلس با اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اقتصادی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مخالفت مجلس با اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اقتصادی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید