کد مطلب:  62125  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح با خرید سربازی

مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح با خرید سربازی

بر اساس برخی اطلاعات غیررسمی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مصوبه خود درباره خرید خدمت سربازی را بخاطر مخالفت ستادکل نیروهای مسلح پس خواهد گرفت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بر اساس اخبار غیر رسمی که در چند روز اخیر در رسانه های مختلف بازگو شده است احتمال بازگشت مصوبه خرید سربازی در بودجه سال 1401 با مخالفت رسمی سازمان نظام وظیفه به کمیسیون تلفیق بازخواهد گشت.

ماجرا از آن جایی شروع شد که روز شنبه 9 بهمن 1400 کمیسیون تلفیق مصوبه خرید خدمت را پس از دو سال و نیم غیبت در لایحه های بودجه تصویب کرد. بر اساس این مصوبه، دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت 250 میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ 400 میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ 600 میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور می ت.انند خدمت وظیفه عمومی خود را بخرند.

این مصوبه جنجالی در همان ابتدا با مخالفان زیادی مواجه شد؛ مخالفان این مصوبه معتقد بودند که خرید خدمت سربازی با مبالغ تعیین شده  بیشتر به سود دهک باتلای جامعه و طبقات مرفه می باشد و عموم مردم با توجه به شرایط اقتصادی اخیر عملا توانایی پرداخت چنین ارقامی را نخواهند داشت.

 از طرف دیگر این مصوبه باید با هماهنگی ستادکل نیروهای مسلح تصویب می‌شد؛ یعنی ستادکل باید موافق قانونگذاری مجلس در این زمینه باشد که نظر می رسد اعضای کمیسیون تلفیق  به نظر ستادکل توجه کافی نکرده بودند و عملا آن را نادیده گرفته بودند.

در نتیجه  مخالفت ستاد کل نیرو های مسلح سبب شده که اعضای تلفیق از مصوبه خود کمی عقب نشینی کنند و احتمال حذف آن نیز وجود دارد.

در پایان لازم به ذکر است که شهریار حیدری عضو کمیسیون تلفیق در مورد این مصوبه جنجالی اظهار کرد: در جلسه صبح امروز رای گیری برای تجدیدنظر مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خرید خدمت سربازی انجام شد که نمایندگان با آن موافقت کردند.بر این اساس در جلسه بعد ازظهر کمیسیون برای حذف این مصوبه رای گیری صورت می گیرد که احتمال زیاد اعضای تلفیق با حذف این مصوبه موافقت خواهند کرد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح با خرید سربازی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح با خرید سربازی» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید