کد مطلب:  65308 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مخالفت رئیس راهنمایی و رانندگی با واردات خودرو از هند

مخالفت رئیس راهنمایی و رانندگی با واردات خودرو از هند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به اینکه پیشتر موافقت خود را با واردات خودرو چه در رسانه‌ها و چه به دولت اعلام کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به اینکه پیشتر موافقت خود را با واردات خودرو چه در رسانه‌ها و چه به دولت اعلام کرده است، گفت: این موضوع بسیار مهم است که حتماً خودروی ایمن وارد شود. متاسفانه در برخی خبرها را شنیده می شود که تصمیم بر واردات خودروی 6000 دلاری از هند وجود دارد که ما قطعا مخالف چنین اقدامی هستیم. پیشتر رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی PHD هند و و جمعی از تجار ایران و هند در محل اتاق بازرگانی البرز در نشستی با اشاره به وجود چهارهزار شرکت قطعه‌سازی خودرو در این کشور گفته بود: هند می‌تواند نیاز صنعت خودروسازی ایران در این زمینه را تامین کند.

وی افزود: تصادف یک امر اجتناب ناپذیر است؛ اما این مهم است که کیفیت ایمنی خودرو به گونه ای باشد که جان راننده و سرنشین را حفظ کند نه اینکه بدتر آن را به خطر بیندازد.

هادیانفر در پاسخ به پرسشی درباره واردات خودرو نیز گفت: ما پیش از این هم چه در رسانه‌ها و چه به دولت اعلام کردیم که ما موافق واردات خودرو هستیم. اتفاقا یکی از مواردی که منجربه کاهش 10 هزار نفری جانباختگان حوادث رانندگی از سال 85 تا سال های اخیر شد همین واردات خودرو بود و در واقع خودروهایی که وارد شدند سبب شدند تا خودروسازان داخلی نیز به ایمنی توجه بیشتری داشته و در فضای رقابتی و به مرور امکاناتی که ترمز ABS کیسه هوا و ... را نیز به تولیدات خود اضافه کنند. در واقع واردات سهم زیادی در افزایش ایمنی و ارتقای کیفیت خودروسازان یا به عبارتی مونتاژکاران داخلی دارد و موجب ایجاد احساس رقابت می‌شود.

هادیانفر با قدردانی از مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و ... که شرایط واردات خودرو را تسهیل کردند، افزود: البته این بسیار مهم است که حتما خودروی ایمن وارد شود. متاسفانه برخی خبرها را شنیده ام که می خواهند خودرو 6000 دلاری از هند بیاورند که ما قطعا مخالف چنین اقدامی هستیم.

نظر خود را درباره «مخالفت رئیس راهنمایی و رانندگی با واردات خودرو از هند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید