کد مطلب:  62974  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مخالفت آمریکا با اعطا معافیت برجامی به روسیه

مخالفت آمریکا با اعطا معافیت برجامی به روسیه

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو اعطای هرگونه معافیت از تحریم ها برای حفظ روابط میان مسکو و تهران در چارچوب برجام را رد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دولت ایالات متحده آمریکا با ارائه هر گونه مجوز معافیت از تحریم ها به کشور روسیه در راستای ذسیدن به توافق هسته ای در فرآیند مذاکرات احیای برجام در وین مخالفت کرده است.

یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا به روزنامه فاینشنال تایمز گفته بود که تحریم‌های اقتصادی جدید اعمال شده به روسیه در واکنش به حمله‌اش به اوکراین به توافق هسته‌ای ایران بی‌ربط بوده و نباید هیچ گونه تاثیری بر اجرایی شدن آن داشته باشد.

بر اساس صحبت های این مقام آمریکایی کشورش هیچ قصدی مبنی بر ارائه هیچ چیز جدید یا به خصوصی مربوط به این تحریم‌ها ندارد، چیز جدیدی هم برای رسیدن به یک توافق در زمینه اجرایی شدن کامل توافق هسته‌ای مورد نیاز نیست.

این درخواست روسیه با واکنش آلمان، روسیه و انگلستان نیز مواجه شده بود. این سه کشور اخیرا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده بودند هیچ کسی نباید به دنبال سودجویی از مذاکرات برجام برای دست یافتن به تضمین‌هایی باشد که جدا از برجام هستند.

مذاکرات وین چند روز پیش در حالی به دنبال تحولات اخیر با وقفه مواجه شد که به گفته طرفین، پیش‌رفت‌های چشم‌گیری در آن ایجاد شده بود. سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز تاکید کرده بود که وقفه اعلام شده در مذاکرات وین می‌تواند زمینه‌ساز حل‌ موضوعات باقی‌مانده و بازگشت نهایی باشد. دستیابی به‌ موفقیت در گفتگوها تمرکز اصلی همه طرف‌ها خواهد بود. هیچ عامل خارجی‌ای بر اراده مشترک ما برای حرکت به سمت یک توافق جمعی اثر نخواهد گذاشت.

 

: برای دریافت مشاوره درباره مخالفت آمریکا با اعطا معافیت برجامی به روسیه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «مخالفت آمریکا با اعطا معافیت برجامی به روسیه» در کادر زیر بنویسید :

3 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید