کد مطلب:  60879 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
محدودیت های جدید برای واکسن نزده ها

محدودیت های جدید برای واکسن نزده ها

دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 از اعمال محدودیت های جدید برای افرادی که هنوز واکسینه نشده اند خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، حمید رضا جماعتی، دبیر کمیته کشوری کووید 19 اعلام کرد که در 51مین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا، درباره آخرین وضعیت و میزان واکسیناسیون در سراسر کشور و همچنین تصمیم گیری درست و اصولی درباره تزریق دوز سوم و واکسن یادآور کرونا بحث و تبادل نظر شد.

وی درادامه صحبت هایش افزود: مواردی از سویه اومیکرون در کشورهای مختلف شناسایی شده و به دلیل سرایت بالای این نوع جهش، نگرانی‌هایی وجود دارد و در مطالعات مختلف نشان داده شده که در کشورهای آفریقایی، میزان واکسیناسیون خیلی پایین و کمتر از 40 درصد بوده، این جهش در کرونا رخ داده البته جهش‌های متعددی در کرونا ایجاد شده و شاید بیش از 50 نوع جهش ایجاد و باعث به وجود آمدن جهش اومیکرون شده باشد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا در این خصوص بیان کرد: مهم‌ترین راه مقابله با واریانت های جدید ویروس از جمله اومیکرون، واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت در مبادی مرزی کشورها به ویژه کشورهایی است که با کشورهای آفریقایی رفت و آمد و داد و ستد دارند.

جماعتی با ارائه آمار واکسیناسیون در کشور یادآور شد: تا به حال حدود 85 درصد از جمعیت هدف واکسیناسیون، دوز اول و حدود 70 درصد نیز دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. افرادی که واکسن نمی‌زنند باعث افزایش ویروس در گردش در جامعه می‌شوند و موج اپیدمی‌ها، پاندمی ها و موج‌های کرونا از افراد غیر واکسینه ایجاد می‌شوند.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 در پایان خاطر نشان کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا و قرارگاه اجرایی این ستاد می‌توانند در خصوص افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند، تصمیم گیری کرده و محدودیت‌هایی را اعمال کنند چون این افراد می‌توانند منشأ ایجاد موج‌های بیماری در کشور شوند.

: برای دریافت مشاوره درباره محدودیت های جدید برای واکسن نزده ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «محدودیت های جدید برای واکسن نزده ها» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید