کد مطلب:  60142 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تعداد کارت به کارت های روزانه محدود خواهد شد

تعداد کارت به کارت های روزانه محدود خواهد شد

بانک مرکزی به‌زودی تعداد تراکنش‌های واریزی که به کارت‌های هر شخص حقیقی در یک روز انجام می‌گیرد را به بیست تراکنش محدود خواهد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، بانک مرکزی به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در تبادلات پولی کشور در بستر کارت‌به‌کارت، به‌زودی تعداد تراکنش‌های واریزی که به کارت‌های هر شخص حقیقی در یک روز انجام می‌گیرد را به بیست تراکنش محدود خواهد کرد.

این محدودیت با هدف نظارت هر چه بیشتر بر تبادلات پولی و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از خدمت انتقال وجه کارت به کارت اعمال خواهد شد.

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی این محدودیت تنها در مورد تعداد تراکنش‌های واریز به کارت اعمال خواهد شد و محدودیتی برای تعداد تراکنش‌هایی که هر فرد به منظور کارت به کارت از کارت‌های بانکی خود به سایر کارت ها در شبکه بانکی انجام می‌دهد، پیش بینی و تعیین نشده است به عبارت دیگر این محدودیت تنها شامل واریز به کارت بانکی یک فرد است.

این محدودیت تعداد تعیین شده حاصل رصد و تحلیل هوشمند یک ساله رفتار کاربران است که بر اساس آن، محدودیت در نظر گرفته شده صرفاً تعداد بسیار محدودی از افراد استفاده کننده را در روز تحت تاثیر قرار خواهد داد و کارکرد استفاده‌ کننده های معمول بدون هیچ مشکلی برقرار خواهد ماند.

از آنجا که خدمت کارت به کارت برای استفاده های شخصی در نظر گرفته شده است، این محدودیت باعث جلوگیری از سواستفاده‌ها و بهینه سازی بهره‌برداری کاربران از خدمت کارت به کارت انجام خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره تعداد کارت به کارت های روزانه محدود خواهد شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «تعداد کارت به کارت های روزانه محدود خواهد شد» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید