موافقت مجلس با کلیات طرح مجازات قماربازی اینترنتی | آسمونی
کد مطلب: 60619 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مجلس با طرح مجازات قماربازی اینترنتی موافقت کرد

مجلس با طرح مجازات قماربازی اینترنتی موافقت کرد

در نشست روز گذشته مجلس با کلیات طرح مجازات اسلامی درباره برخورد با قماربازی اینترنتی موافقت شد. 
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایلنا، نمایندگان مجلس در نشست علنی روز گذشته (۱۹ آبان) مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح مواد 705 تا 711 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی را بررسی و با آن موافقت کردند.

سید کاظم دلخوش اباتری، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص این طرح، اعلام کرد: مواد ۷۰۵ تا ۷۱۱ کتاب پنجم قانون مجازات های اسلامی دارای خلاءهایی بوده که برای مردم در زمینه قماربازی اینترنتی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: قماربازی اینترنتی بخش زیادی از سرمایه کشور را به خارج فراری داده و این نوع قماربازی موجب متلاشی شدن خانواده ها شده است. بر این اساس کمیسیون حقوقی و قضایی با بیش از ۳۶ جلسه با حضور کارشناسان و مسئولان دولتی، قوه قضائیه، مرکز پژوهش های مجلس، نمایندگان شورای نگهبان و ... این طرح را بررسی کرده است تا خلاءهای قانونی اصلاح شود.

یکی از نمایندگان دولت نیز در موافقت با این طرح گفت: اکنون برای مجازات قماربازی اینترنتی و اشکال مختلف آن تعیین تکلیفی در قانون نشده است متاسفانه اکنون قماربازی در فضای مجازی به شکل های مختلف و از سوی چند کشور برای فریب مردم با انواع شکل های جذاب انجام می شود.

وی ادامه داد: اکنون افرادی که در رابطه با قماربازی اینترنتی دستگیر می شوند به دادگاه و دادسرا سپرده می شوند که معمولا مجازات های کمی برای آن ها تعیین می شود. درست است که زندان خوب نیست و باید حبس زدایی کرد اما این حبس زدایی باید از جرائم رانندگی، حقوقی، کارگری و ... باشد نه برای افرادی که زندگی مردم را به خطر می اندازند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره مجلس با طرح مجازات قماربازی اینترنتی موافقت کرد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «مجلس با طرح مجازات قماربازی اینترنتی موافقت کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?