کد مطلب:  63890 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات ماجرای تنش در مرز دوغارون ایران و افغانستان

جزئیات ماجرای تنش در مرز دوغارون ایران و افغانستان

روز گذشته نیرو های طالبان در مرز دوغارون اقدام به جاده‌سازی بدون هماهنگی قبلی کرده بودند که با ممانعت نیرو های مرزی اران مواجه شدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، منابع آگاه در افغانستان روزگذشته  از بروز یک تنش در مرز اسلام‌قلعه میان مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و نیروهای طالبان خبر دادند. به گفته شاهدان عینی این ماجرا پس از آن بروز کرد که نیروهای مرزی طالبان قصد ساخت یک جاده در منطقه مرزی دو کشور را داشتند که با مخالفت نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران روبرو شدند.

این اقدام ایران با مقاومت نیروهای طالبان مواجه شد و پس از بحث و مشاجره دو طرف به حالت آماده‌باش درآمدند.در پی بروز این ماجرا، مرز دوغارون نیز موقتاً مسدود شد. این امر از اقدام طالبان برای جاده‌سازی در نزدیکی مرز آغاز شده است.

براساس اخبار منتشر شده، در راستای حفظ امنیت، محموله های مختلف موجود در مرز دوغارون به پارکینگ‌ها با فاصله امن از مرز منتقل شده‌اند. هم‌اکنون خدمات گمرکی در مرز دوغارون به صورت موقت ارائه نمی‌شود. با این حال با حداقل حضور نیروی انسانی به موارد ضروری در مرز دوغارون پاسخ داده می‌شود.

حسن کاظمی‌قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور کشورمان در امور افغانستان درباره ماجرای امروز مرز دوغارون میان مرزبانان ایران و طالبان، در گفتگویی، گفت: امروز طالبان اقدام به جاده‌سازی بدون هماهنگی قبلی در محدوده مرز دوغارون و نقض مرز کرد که مرزبانی جمهوری اسلامی ایران مانع شد.

وی در پایان تاکید کرد: در تماسی که با وزارت کشور و دفاع طالبان صورت گرفت تاکید شد که اقدامات باید متوقف و موضوع در چارچوب کمیسیون عالی مرزی و مدرنیزاسیون اسناد دو کشور حل و فصل شود.

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیات ماجرای تنش در مرز دوغارون ایران و افغانستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جزئیات ماجرای تنش در مرز دوغارون ایران و افغانستان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید