کد مطلب:  61348 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ماجرای بازی مهدوی کیا در قطر چه بود؟

ماجرای بازی مهدوی کیا در قطر چه بود؟

در روزهای گذشته تصاویری از حضور مهدی مهدوی کیا، اسطوره تیم ملی و باشگاه پرسپولیس در لباسی منقش به پرچم اسرائیل منتشر شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، با اینکه چند روزی از برگزاری بازی نمادین میان تیم‌های منتخب بازیکنان عرب و جهان در قطر با هدف ایجاد یک جلوه رسمی به جام عرب می گذرد اما حواشی ایجاد شده پس از این بازی در کشور های مختلف اسلامی و عربی ادامه دارد.

برگزاری بازی نمادین منتخب جهان و عرب در قطر
برگزاری بازی نمادین منتخب جهان و عرب در قطر

 

در این بازی مهدی مهدوی‌کیا، اسطوره تیم ملی و باشگاه پرسپولیس نیز حضور داشت و ناخواسته با پیراهن منقش به پرچم رژیم اشغالگر قدس به میدان رفته است.

این خطای عجیب و غریب در حالی از بازیکن و کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران رخ داد که چند بازیکن عرب از جمله رباح ماجر اسطوره فوتبال الجزایر و دو ستاره دیگر این کشور به نشانه اعتراض به حضور یک سرمربی اسرائیلی در این دیدار و همچنین برخی دیگر مانند «نواف التمیاط» ستاره سابق تیم ملی عربستان و «عماد الحوسنی» ستاره سابق فوتبال عمان به دلیل قرار داشتن پرچم رژیم اشغالگر قدس روی پیراهن تیم از حضور در بازی امتناع کردند و چند بازیکن دیگر نیز با محو کردن پرچم این کشور پا به میدان گذاشتند.

حضور مهدی مهدوی کیا در بازی منتخب جهان و عرب
حضور مهدی مهدوی کیا در بازی منتخب جهان و عرب

 

موج انتقادات به برگزاری دیدار تیم‌های منتخب جهان و ستارگان عرب فقط در این کشور ها نماند و به کشورهای سوریه و عراق هم رسید و یکی از اقدامات مسئولان کمیته ملی المپیک سوریه  این بود که «فراس الخطیب» بازیکن مشهور فوتبال این کشور را از تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم و تعلیق کردند.

همچنین رسانه ها و مطبوعات ورزشی کشور عراق به انتقاد از حضور یونس محمود کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال این کشور در ترکیب تیم ستارگان عرب برای بازی با منتخب جهان پرداختند.

پرچم رژیم صهیونیستی بر روی لباس شرکت کنندگان در بازی نمادین منتخب جهان و عرب
پرچم رژیم صهیونیستی بر روی لباس شرکت کنندگان در بازی نمادین منتخب جهان و عرب

 

با وجود واکنش هایی که این کشور های اسلامی نسبت به این رویداد نشان داده اند، اما فدراسیون فوتبال ایران و مهدی مهدوی کیا که در حال حاضر سرمربی تیم ملی امید نیز می باشد، دربرابر این سکوت کرده اند و واکنشی از خود نشان نداده اند.

: برای دریافت مشاوره درباره ماجرای بازی مهدوی کیا در قطر چه بود؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ماجرای بازی مهدوی کیا در قطر چه بود؟» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید